בהשפעת מנהל ההשקעות החדש טוד קומבס: באפט השקיע ברבעון הראשון במסטרקארד

ברקשייר התאוויי רכשה מניות בשווי 60 מיליארד דולר בחברת האשראי; צמצמה הנתח בחברת הנפט קונוקו-פיליפס

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

המשקיע המיליארדר וורן באפט השקיע בחברת האשראי מסטרקארד ברבעון הראשון, לאחר שגייס את מנהל הכספים טוד קומבס לטפל בחלק מתיק ההשקעות של ברקשייר התאוויי , חברת ההחזקות שלו. במקביל, צמצם באפט את אחזקותיו בחברת הנפט קונוקו-פיליפס.

על פי הדו"ח הרבעוני שהגישה ברקשייר לרשות ני"ע בארה"ב (SEC), רכשה החברה 216 אלף מניות של מסטרקארד ברבעון הראשון, אשר שוויין מוערך ב-60.3 מיליון דולר.

באפט מעצב מחדש את תיק המניות של החברה, ששוויו 63.2 מיליארד דולר, לאחר פרישתו של לו סימפסון, אשר בחר את המניות בחטיבת גייקו. קומבס בן ה-40 הצטרף לברקשייר בשנה שעברה, ואנליסטים מעריכים כי היה אחראי להשקעה במסטרקארד, היות שחברת האשראי היתה ההשקעה השנייה בגודלה של חברת קאסל פוינט קפיטל, שניהל לפני שעבר לברקשייר.

בנוסף לנתח במסטרקארד, שמרה ברקשייר על החזקותיה באמריקן אקספרס, קוקה קולה , ולס פארגו, פרוקטר אנד גמבל , קראפט פודס, ג'ונסון אנד ג'ונסון , וול-מארט 100091200 ו-US בנקורפ.

וורן באפטצילום: רויטרס

באפט הקטין את הנתח שלו בחברת הנפט קונוקו-פיליפס לפחות מ-1%, והחזיק ב-29 מיליון מניות בחברה, נכון לסוף הרבעון הראשון. ברקשייר רכשה את הנתח שלה בקונוקו-פיליפס לראשונה ב-2008

בדו"ח ההחזקות של ברקשייר לרבעון הראשון אפשרה רשות ני"ע בארה"ב לבאפט שלא לחשוף חלק מהשקעותיו. לא מדובר בצעד לא שגרתי, היות שה-SEC מאפשרת לחברות מדי פעם לשמור מידע על השקעותיהן חסוי, על מנת למנוע ממשקיעים אחרים לחקותן, בשעה שהן בונות או מצמצמות פוזיציות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ