רופרט מרדוק יחויב לחשוף את תרומותיה הפוליטיות של ניוז קורפ

הצעד הגיע לאחר שענקית המדיה ספגה ביקורת על כך שדיווחיה החדשותיים משוחדים לטובת המפלגה הרפובליקאית

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ענקית המדיה ניוז קורפ, שבשליטת איל המדיה רופרט מרדוק, תחויב החל מהקיץ הקרוב לדווח על תרומותיה הפוליטיות מדי שנה.

הצעד הגיע לאחר שהחברה ספגה ביקורת על תרומה של 1.25 מיליון דולר לאיגוד מושלי המדינות הרפובליקאים ותרומה נוספת בסך מיליון דולר ללשכת המסחר של ארה"ב במהלך מערכת הבחירות לקונגרס. המבקרים ראו את התרומות כהוכחה לכך שהחברה, אשר מפעילה בין היתר את רשת הטלוויזיה פוקס ניוז ומוציאה לאור את העיתון "וול סטריט ג'ורנל", משוחדת לטובת המפלגה הרפובליקאית. מרדוק עצמו ידוע כתומך במטרות שמרניות.

ניוז קורפ אמרה כי התרומות נעשו ללא קשר לפעילות החדשות של החברה, וכי אין להן כל השפעה על התכנים החדשותיים שלה. עם זאת, איגוד המושלים הדמוקרטיים טוען כי במהלך מערכת הבחירות הסיקור של פוקס ניוז בנושא המושלים ומסעות הבחירות שלהם היה צריך לכלול גילוי נאות בנוגע לתרומות.

בעקבות הביקורת, דירקטוריון ניוז קורפ החליט לבחון מחדש את מדיניות החברה בעניין זה, וב-12 באפריל הודיע כי אימץ מדיניות שבמסגרתה "תחשוף בפומבי את התרומות התאגידיות הפוליטיות שלה מדי שנה באתר האינטרנט של ניוז קורפ".

הדו"ח הראשון צפוי להתפרסם באתר ב-15 ביולי, ולאחר מכן יפורסמו הדו"חות בכל חודש ינואר. דוברת ניוז קורפ סירבה להרחיב.

רופרט מרדוקצילום: בלומברג

החלטת הדירקטוריון הגיעה ככל הנראה לאחר שבעלי המניות של החברה העלו שאלות בנוגע לתרומות, באסיפת המשקיעים השנתית באוקטובר האחרון. "מה שהדאיג אותנו היה לא רק שבעלי המניות גילו על התרומות דרך התקשורת במקום באמצעות הליך קבלת החלטות סטנדרטי - אלא גם שהכסף לא שימש להעלאת הערך עבור בעלי המניות", אמרה לורה שפר קמפוס, מנהלת פעילות בעלי מניות עבור קרן נייתן קאמינגס, בראיון לסוכנות אי-פי.

באסיפה השנתית של בעלי המניות, אמר מרדוק כי התרומות היו יוצאות דופן וכי הן נעשו "לטובת האינטרס של בעלי המניות ולטובת המדינה". לדברי מרדוק, האינטרס שאליו הוא מתכוון הוא הבאת שינוי לוושינגטון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker