פימקו מזהירה: סבירות של 70% למיתון בחמש השנים הבאות

מנהלי ההשקעות הראשיים של ענקית קרנות האג"ח מזהירים: "המשקיעים צריכים לצפות לתנודתיות מוגברת בשוק בעקבות סיום ההרחבה הכמותית בכלכלות הגדולות בעולם"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סגירת המסחר בבורסה של ניו יורק ב–17 בספטמבר 2008, לאחר ירידה של 450 נקודות במדד דאו ג'ונס
לוגו בלומברג
בלומברג

ענקית ניהול קרנות האג"ח, פימקו, צופה כי הכלכלה העולמית תיכנס למיתון בחמש השנים הבאות בסבירות של 70%, לאחר שהתמריצים המוניטריים שעודדו את הכלכלות הגדולות בעולם יגיעו לסיומם.  

מארק זיידנר, מנהל ההשקעות הראשי לאסטרטגיות לא מסורתיות בפימקו, שמנהלת נכסים בשווי 1.7 טריליון דולר, הזהיר היום (ד') את המשקיעים כי עליהם לצפות לתנודתיות מוגברת לאחר שהתמריצים המוניטריים ייהפכו להידוק מוניטרי. "היות שהנכסים המסורתיים יתייקרו, הם יוכלו למצוא מקלט בשווקים הפרטיים", אמר זיידנר, שלו ניסיון של יותר מ-30 שנה בהשקעות, בכנס השקעות בסידני.

"אם אתם חושבים על השקעות גלובליות, אתם צריכים להכנס אליהן מתוך ידיעה שיש אפשרות למיתון בשלוש עד חמש השנים הבאות", הוסיף זיידנר. "ההרחבה הכמותית היתה גאות שהרימה את כל הספינות. קשה למצוא אנלוגיות היסטוריות לאווירה הנוכחית מבחינת המדיניות המוניטרית והסיום שלה בקרוב".

דבריו של זיידנר נאמרו בזמן שהכלכלה האמריקאית נמצאת בדרכה לרשום השנה את הצמיחה החדה ביותר שלה מאז 2005, בזכות עלייה בביקוש המקומי והשפעת רפורמת המס של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ. הבנק הפדרלי צפוי להמשיך להעלות ריבית השנה, על אף נפילת מטבעות השווקים המתעוררים, העלייה בסיכונים הגיאו-פוליטיים ובעיות פוליטיות שונות שעמן מתמודד ממשל טראמפ.

עקומת התשואות, שמודדת את הפער בין תשואות האג"ח של ארה"ב לשנתיים ולעשר שנים, השתטחה לכ-0.23%, הרמה הנמוכה ביותר מאז 2007.

לדברי זיידנר, "למשקיעים אין הרבה גמישות בהחלטות ההשקעה שלהם באווירה הנוכחית של הריביות הנמוכות, מרווחי האשראי הלא מפתים, מחירי המניות הגבוהים ועקומי התשואות השטוחים".

אחת מנקודות האור שרואה זיידנר הוא האשראי הפרטי בתחומים כמו הלוואות ישירות, הלוואות לתאגידים במצוקה או הלוואות שמתמקדות בנדל"ן, כמו משכנתאות או פיתוח נדל"ן מסחרי בארה"ב ובאירופה. "ההזדמנות בשוק הפרטי ממשיכה להתרחב ואנחנו סבורים שמדובר בתחום גדול ורווחי שיניב פירות למשקיעים", אמר, "במקום להרוויח 6%-5%, משקיע יכול להרוויח 10%-12%".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker