האו"ם מזהיר: הצריכה הגלובלית של משאבים טבעיים תשלש עצמה עד 2050

הסוכנות הסביבתית של האו"ם הזהירה כי כדור הארץ אינו מסוגל להתמודד עם קצב הצריכה ההולך וגובר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הצריכה העולמית של משאבים טבעיים כמעט תשלש את עצמה עד שנת 2050 ל-140 מיליארד טונות, אלא אם מדינות העולם ינקטו בצעדים דרסטיים לצמצום הצריכה - כך הזהיר אתמול האו"ם.

דו"ח שפירסמה הסוכנות הסביבתית של האו"ם (UNEP) הזהיר כי כדור הארץ אינו מסוגל להתמודד עם קצב הצריכה ההולך וגובר של מינרלים, עפרות ברזל ודלקים מאובנים, וקרא לממשלות להתחיל בתהליך של הפרדה בין צמיחה כלכלית לבין הצריכה של משאבים טבעיים.

הצמיחה המואצת בשווקים המתעוררים, יחד עם הגידול באוכלוסיית העולם שצפויה להגיע ל-9.3 מיליארד בני אדם ב-2050, "יעלו את רמת הצריכה של משאבים טבעיים לרמה שאינה בת קיימא", הזהירה UNEP. משאבים זולים כבר מתחילים לאזול, כמו גם משאבים בסיסיים הדרושים לכלכלה העולמית, כמו נפט, נחושת וזהב.

הדו"ח קובע כי בכדי לבלום את קצב הידלדלות המשאבים על הממשלות למצוא דרכים להפחית את השימוש במשאבים טבעיים בקצב מהיר יותר מהצמיחה הכלכלית. "עלינו להבין ששגשוג ואיכות חיים אינם תלויים בצריכה הולכת וגדלה של משאבי טבע". לפי הדו"ח, "הפרדה היא לא בהכרח בלימת הצמיחה, אלא עניין של השגת יותר עם פחות. צריכת המשאבים הגלובלית מתרחבת לרמות שאינן בנות קיימא בשום אופן".


הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker