סיסקו דיווחה על נפילה 18% ברווחיה; המניה עולה ב-2.3% במסחר אחרי הסגירה

סיסקו דיווחה על רווח של 42 סנט למניה, ללא הוצאות חד פעמיות, מעל תחזיות האנליסטים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

סיסקו , יצרנית ציוד רשתות התקשורת הגדולה בעולם, דיווחה היום על נפילה של 18% ברווחיה ברבעון השלישי של שנת הכספים של החברה ועל עלייה של 5% בהכנסותיה הרבעוניות. מניית החברה עולה כעת ב-2.3% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, לאחר שרווחיה עלו על תחזיות האנליסטים.

סיסקו דיווחה היום על רווח של 1.8 מיליארד דולר, או 33 סנט למניה, ברבעון שהסתיים ב-30 באפריל, לעומת רווח של 2.2 מיליארד דולר או 37 סנט למניה ברבעון המקביל שנה קודם לכן. הכנסותיה של החברה עלו במהלך הרבעון ב-5% ל-10.9 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 10.4% ברבעון המקביל שנה קודם לכן, בהתאם לתחזיות. ללא הוצאות חד פעמיות, היו רווחיה של סיסקו 42 סנט למניה, מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 37 סנט מניה.

"ביצועינו ברבעון הזה תאמו את הציפיות שלנו. הכרנו באתגרים שלנו, ואנחנו יודעים מה עלינו לעשות. יש לנו תוכנית ברורה, ואנחנו נמצאים בדרך לפיתוח המצאה שתשנה את השוק", אמר מנכ"ל ויו"ר סיסקו, ג'ון צ'יימברס, עם פרסום התוצאות.

תחזיות האנליסטים היו כי סיסקו תדווח על רווח של 37 סנט למניה והכנסות של 10.9 מיליארד דולר, לעומת רווח של 42 סנט למניה והכנסות של 10.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל שנה קודם לכן. סיסקו דיווחה על תוצאות כספיות מאכזבות זה ארבעה רבעונים ברציפות וסיפקה תחזיות מאכזבות בדו"חותיה הרבעוניים האחרונים על רקע כניסתה של החברה לשווקים חדשים, שגררה ביקורת מצד חלק מבעלי המניות.

בחודש שעבר הדהים מנכ"ל סיסקו, ג'ון צ'יימברס, את המשקיעים כשהודה כי החברה צריכה לבצע שינויים, לאחר שאיבדה מנתח השוק שלה למתחרות כמו HP, שקראה תיגר על סיסקו באופן רשמי כשהשיקה את מערכת המידע החדשה שלה השבוע. לאחר מכן הודיעה החברה על סגירתה של החטיבה המייצרת את מצלמת הוידאו פליפ (Flip), במסגרת כוונתה להתמקד בעסקי הליבה שלה בתחומי המתגים והנתבים ללקוחות עסקיים. בשבוע שעבר הודיעה החברה כי בכוונתה לעור למודל שיפשט את פעילותה העסקית.

ג'ון צ'יימברס, מנכ"ל סיסקו - 18.9 מיליון דולרצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ