תעצרו את הבינג': נטפליקס רוצה להכניס פרומואים לתכנים שלה

נטפליקס בוחנת הקפצה אוטומטית של טריילרים לסדרות שהפיקה מיד עם סיום פרק של סדרה שבה המנויים צופים

סוכנויות הידיעות
מתוך הסדרה "נרקוס"
מתוך הסדרה "נרקוס"צילום: Daniel Daza / Netflix / AP
סוכנויות הידיעות

נטפליקס פירסמה בחודש שעבר דו"חות כספיים מאכזבים, ומנהלי החברה מבינים ככל הנראה שעליהם לבדל את התוכן המקורי של החברה לעומת זה של ספקיות התוכן האחרות. לפי דיווח באתר "ארס-טכניקה", שירות הסטרימינג צפוי להכניס פרומואים לתכנים.

בשלב זה מנויים מדווחים כי מוצגות פרסומות לסדרות אחרות כשהפרק שבו הם צופים מסתיים, אך לא למוצרים אחרים. אחד ממנויי נטפליקס כתב ברדיט: "אחרי שהפרק הסתיים עלה מסך שעליו כתוב 'עוד חסרי בושה מיד', ואז שם הסדרה ירד מהמסך ובמקומו הופיע: 'אבל קודם תבדקו את הסדרה רעבים' (סדרה מקורית של נטפליקס) והטריילר התחיל להתנגן".

נטפליקס הודו שהם ערכו שינוי ואמרו: "אנחנו בוחנים אם הצפת המלצות בין פרקים עוזרת למנויים לגלות מהר יותר דברים שהם יאהבו". ואולם, נטפליקס טוענת גם שניתן לדלג על המודעות האלה ולהתחיל לצפות ישר בפרק הבא. בחברה אמרו גם שמדובר רק בניסוי ומדגישים כי לא ישתמשו בו לפרסם תכנים חיצוניים או לפרסום של מוצרים.

נטפליקס, ביתן של סדרות כמו "בית הקלפים", "נרקוס" ו"צער גידול בנות - הדור הבא", רשמה ברבעון השני הכנסות של 3.91 מיליארד דולר, זינוק של יותר מ-40% לעומת הרבעון המקביל, אך פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 3.94 מיליארד דולר. ברבעון הראשון של השנה גם צמחו הכנסות נטפליקס ב-40%.

החברה מנסה למצב את עצמה כמקור לתוכן איכותי בלעדי, על רקע הקשיים הצפויים אל מול פעילות שירותי התוכן המתחרים. דיסני צפויה להגדיל את ההשקעה שלה בשירותי סטרימינג, והיא מתבססת על כמה ערוצי טלוויזיה ואולפני סרטים שיוכלו להעניק לה תוכן בלעדי.

גם רשתות אחרות עשוית להוציא את התכנים שלהן מנטפליקס בניסיון למשוך אליהן מנויים, ובכך "לייבש" את השירות. במקביל, וול-מארט צפויה לפי כמה דיווחים להקים שירות לואו-קוסט לצפייה בסטרמינג, ועל החברה מופעל לחץ רב בגלל החוב הגדול שהיא צברה בשל ההוצאות על הפקות. אחת האפשרויות שעלו היא שהחברה תהפוך ליעד לרכישה על ידי חברת טכנולוגה גדולה כמו אפל, גוגל ופייסבוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker