יצרנית בירה קורונה בדרך להשתלט על חברת הקנאביס הגדולה בעולם

קונסטליישן ברנדס הודיעה על השקעה נוספת של ארבעה מיליארד דולר בחברת קאנופי הקנדית ■ לאחר ההשקעה יגדל הנתח שלה ל-38% ממניות קאנופי - עם אופציות להגדילו ליותר מ-50%

רויטרס
סוכנויות הידיעות
ג'וינטים של קנאביס רפואי
ג'וינטים של קנאביס רפואיצילום: אי־אף־פי

קונסטליישן ברנדס האמריקאית, יצרנית בירה קורונה, הודיעה על השקעה נוספת, בסך ארבעה מיליארד דולר, בחברת הקנאביס הבורסאית הגדולה בעולם, קאנופי גרות' (Canopy Growth) הקנדית.

קונסטליישן היתה בין יצרניות המשקאות האלכוהוליים הגדולות הראשונות שהשקיע בענף הקנאביס כאשר השקיעה באוקטובר 2017 קרוב ל-200 מיליון דולר בקאנופי. עם זאת, ההשקעה עליה הודיעה היום היא הגדולה ביותר עד כה בענף.

סגירת העסקה הנוכחית של קונסטליישן בקאנופי צפויה באוקטובר, וההשקעה צפויה להתחיל לתרום לרווחי קונטליישן ב-2021. מניית קאנופי זינקה ב-30% במסחר בוול סטריט, ואילו מניית קונסטליישן נפלה ב-6%.

לאחר ההשקעה החדשה ומימוש אופציות נוספות למניות, תחזיק קונסטליישן ב-38% ממניות קאנופי. קונסטליישן גם קיבלה אופציות לרכישת עד 139.7 מניות חדשות נוספות בשלוש השנים הבאות - כלומר השקעה של עד חמישה מיליארד דולר נוספים. מימוש אופציות אלו עשוי להגדיל את הנתח של החברה בקאנופי ליותר מ-50%.

"במהלך השנה החולפת, העמקנו את הבנתנו בשוק הקנאביס, בהזדמנויות הצמיחה העצומות שהוא מציע, וביכולותיה מובילות השוק של קאנופי בענף", אמר מנכ"ל קונטליישן ברנדס, רוב סנדס, בעת ההודעה ההשקעה.

יצרניות בירה מובילות דוגמת קונסטליישן, מולסון קורס ואנהויזר-בוש כולן מנצלות על הליגליזציה של מריחואנה בשכנתה הצפונית של ארה"ב כדי לגדר סיכונים בתקופה שבה חלה האטה במכירות הבירה, אשר אחראיות על כ-60% מהכנסות קונסטליישן, במיוחד בקרב צעירים אמריקאים.

צילום: בלומברג

קאנופי, שנוסדה בשנת 2009, היא יצרנית הקנאביס הגדולה בקנדה - מדינה שבה השימוש בקנאביס לצרכי פנאי ובילוי יהפוך לחוקי החל מאוקטובר. קאנופי וקונסטליישן עשויות להתחיל לשווק משקאות קנאביס בקנדה החל מהשנה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker