מי מתאימה יותר לקנות את סקייפ - גוגל או פייסבוק?

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביום רביעי דווח כי שתי ענקיות האינטרנט פייסבוק וגוגל שוקלות שיתוף פעולה עם סקייפ, אתר התקשורת המספק שיחות וידיאו וטלפון למיליונים ברחבי העולם.

עסקה שתחתם עם סקייפ, שמתכוננת בעצמה להנפקה ראשונה לציבור, מוערכת בשווי של 3-4 מיליארד דולר, לפי מקורות שהוסיפו כי סקייפ צפויה לגייס בהנפקה כמיליארד דולר.

אנליסטים בתחום מהמרים על פייסבוק שתהיה זו שתשתף פעולה עם סקייפ מתוך הנחה שהשתיים יכולות לשלב את הטכנולוגיות שלהן בצורה מתאימה יותר כאשר סקייפ "תמלא חורים" בפייסבוק.

"זה לא מפתיע ששתי החברות מעונינות בסקייפ", אמר אריק ג'קסון, מנהל חברת ההשקעות איירון-פייר קפיטל שהוסיף כי "סקייפ הינה נכס חשוב יותר לפייסבוק מאשר לגוגל". עם זאת, מספר פרשנים העלו את הטענה כי גוגל מנסה להשיג את סקייפ רק כדי שחברות אחרות לא ישיגו אותה. "כל עסקה שלוקחת משהו מפייסבוק, טובה לגוגל", אמר ג'קסון.

לגוגל כבר יש ממשק של שיחות וידיאו, אך היא תשכלל אותו עם הטכנולוגיה של סקייפ ותוכל לקבל כך הכרה משוק המדיה החברתית לאחר הכשלון של גוגל באזז. אמר רורי מאהר, אנליסט בחברת האדסון סקוור ריסרץ'. מאהר הוסיף כי למרות שגוגל תוכל להפיק תועלת משותפות עם סקייפ, אצל פייסבוק השותפות נראת יותר הגיונית.

בסוף יוני האחרון סקייפ שירתה כ-124 מיליון משתמשים בכל חודש, אך רק 8.1 מיליון מהם השתמשו בשירותים בתשלום המשמשים לשיחות לטלפונים נייחים במחירים נמוכים.

החברה הוקמה ב-2003 ונקנתה על ידי אי-ביי שנתיים לאחר מכן תמורת 3.1 מיליארד דולר. איביי מכרה מאוחר יותר את רוב אחזקותיה בסקייפ ב-2009 לחברת השקעות אך עדיין מחזיקה בכשליש מהחברה.

לפי מו קויפמן, מנהל בקרן הון סיכון ספארק קפיטה, גם פייסבוק וגם סקייפ ירחיבו את מעגל המשתמשים שלהן בשיתוף פעולה ופייסבוק מתכננת על הגדלת תזרים ההכנסות שלה כתוצאה מכך.

פייסבוק רשמה רווח נקי של 355 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2010 והכנסות של 1.2 מיליארד דולר. החברה הינה אחת מחברות האינטרנט המושכת את עניין המשקיעים הרוצים נתח מעוגת המדיה החברתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker