בכירים באופ"ק: "נפילת מחיר הנפט מתקבלת בברכה"

"מחירים גבוהים מדי עלולים לעודד מעבר למקורות אנרגיה מתחדשים"

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הירידה החדה השבוע במחיר הנפט מתקבלת בברכה מכיוון שמחירים גבוהים עלולים לפגוע בכלכלת העולם בטווח הארוך יותר ולהאיץ את השימוש בדלקים אלטרנטיביים, אמרו היום נציגים של מדינות החברות בארגון יצואניות הנפט אופ"ק.

מחיר הנפט הגולמי מסוג ברנט ירד היום בלונדון אל מתחת לרמה של 109 דולר לחבית, לאחר נפילה של 10% במהלך המסחר אתמול, על רקע חששות לגבי חוסנה של התאוששות הכלכלה הגלובלית.

"מחיר הנפט עלה גבוה מדי, לרמה של 120 דולר לחבית, וזה אינו טוב לצרכנים מכיוון שהדבר עלול להשפיע על הכלכלה העולמית", אמר נציג של אחת המדינות החברות באופ"ק, אשר ביקש לשמור על עילום שם. "טווח מחירים האידיאלי הוא 90-100 דולר לחבית".

נפילת מחיר הנפט נבעה בין השאר ממותו של מנהיג אל קאעידה, אוסמה בן לאדן, ולא עקב שינוי בסיסי באספקת הנפט או הביקוש לו, אמר הנציג. נציג נוסף באופ"ק אמר דברים דומים.

"מחירים גבוהים ישפיעו על הביקוש ויעודדו את מגמת המעבר למקורות אנרגיה מתחדשים", אמר הנציג השני. "המחיר מושפע יותר מהתפתחויות גאו פוליטיות. לא מדובר כאן בשינוי בנתוני היסוד".

אופ"ק לא הכניס שינויים במכסות תפוקת הנפט של מדינות ארגון זה למעלה משנתיים, ובפגישת ראשי הארגון בעיר וינה ב-8 ביוני צפויים הנציגים להחליט על השארת התפוקה ללא שינוי, אמר הנציג הראשון.

"אני לא חושב שנסכים לשנות את מכסות התפוקה כרגע בשל חוסר הוודאות הגאו פוליטית. התפוקה של לוב נפלה בשיעור חד, אולם ערב הסעודית וחברות אחרות בארגון פיצו על כך", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker