בעלי המניות בגולדמן סאקס ידרשו מבלנקפיין להצדיק את הבונוסים השמנים

משרד התובע הכללי באר"הב אישר השבוע כי מתקיימת חקירה על תפקידו של הבנק במשבר הכלכלי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

זעם רב צפוי להתפרץ היום בישיבת בעלי המניות של גולדמן סאקס כאשר בעלי המניות ידרשו מהבנק להצדיק תשלום של 69.6 מיליון דולר לחמשת הבכירים בחברה ב-2010 ולענות על הטענות לפיהן הבנק הטעה לקוחות ושיקר לקונגרס האמריקאי.

בדו"ח הרבעוני האחרון דיווח הבנק החמישי בגודלו בארה"ב על רווח של 2.74 מיליארד דולר - כפול מהתחזיות, ומניותיו עלו בצורה חדה מאז השיעורים הנמוכים של המשבר הפיננסי. ישיבת בעלי המניות היום מפעילה לחץ על בכירי הבנק, כאשר מוקדם יותר השבוע, משרד התובע הכללי בארה"ב אישר כי מתנהלת חקירה בנוגע לתפקידו של בנק ההשקעות ביצרת המשבר הפיננסי של 2008. ביולי האחרון שילם הבנק 500 מיליון דולר כדי ליישב האשמות לפיהן הוא הטעה לקוחות בנוגע למשכנתאות סאבפריים שמכר ב-2007.

חמשת בכירי הבנק קיבלו בשנה האחרונה מזומן ומניות בשווי פי 13 מהשנה הקודמת. רווחי גולדמן סאקס עלו ב-13% וההכנסות ירדו ב-37%. הבנק שילם למנכ"ל לויד בלנקפיין כמעט 19 מיליון דולר כבונוס על שנת 2010, כמעט כפול מהסכום שקיבל בשנה לפני. הנבק גם הגדיל את משכורתו ב-2011 בשני מיליון דולר. בשנים האחרונות, תחת ניהולו של המנכ"ל לויד בלנקפיין, נשען גולדמן על הכנסות ממסחר באג"ח, מט"ח וסחורות, אשר הובילו אותו לרווחי שיא ב-2009.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker