בקרת הנזקים של סוני: מציעה ביטוח נגד מפני גניבת זהות בחינם

בשבוע שעבר גנבו האקרים מספרי כרטיסי אשראי של לקוחות ענקית האלקטרוניקה היפנית

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

סוני התנצלה היום פעם נוספת על מתקפת ההאקרים שאירעה בשבוע שעבר במסגרתה נגנבו מספרי כרטיסי אשראי של לקוחות החברה, והציעה ללקוחות בארה"ב ביטוח גניבת זהות (identity- theft) בחינם לשנה.

ענקית האלקטרוניקה היפנית תציע ביטוח המכסה גניבת זהות ברשת בגובה של מיליון דולר ללקוח. הביטוח יכלול הוצאות משפטיות, עלויות שחזור זהות והחזר הפסדים בעקבות הגניבה. סוני לא פירטה האם ההצעה תכלול מקרים של פריצות האקרים שלא אירעו בשבוע שעבר אז נפגעו ממתקפת ההאקרים 77 מיליון חשבונות.

האקרים פרצו בשבוע שעבר לרשת סוני אונליין אנטרטיינמנט (SOE), לרשת הפלייסטיישן (PSN) וכן לשירות המוסיקה Qriocity - כך מסרה סוני בהודעה. "מוקדם יותר היינו סבורים כי מידע על לקוחות SOE לא נלקח במסגרת מתקפות ההאקרים", הודיעה החברה בעדכון באתר האינטרנט שלה. "ואולם, ב-1 במאי הבנו שמידע על חשבונות SOE נגנב ואנחנו מודיעים לכם על כך בהקדם האפשרי".

מהנדסים ומומחי אבטחת מידע שחקרו את המתקפה מצאו ראיות לכך שמידע נגנב מ-24.6 מיליון חשבונות SOE, וממסד נתונים אשר מכיל מידע פיננסי על לקוחות. ההאקרים גנבו את מספריהם ותאריכי התפוגה של כ-23,400 כרטיסי אשראי השייכים למשתמשי הרשת באוסטריה, גרמניה, הולנד וספרד, לפי סוני.

"אני יודע שזה מתסכל", אמר מנכ"ל סוני האווארד סטינגר בבלוג החברה, "כל משאבי החברה ופנים כעת לכיוון חקירת פריצת ההאקרים ותיקון הנזקים שהיא גרמה".

מניית סוני ירדה היום במסחר בטוקיו ב-2.3%, השנה ירדה המניה עד כה ב-23%.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ