ממשלת בריטניה שוקלת את "מס אמזון" כדי לתמוך בקמעוניות המקומיות

בראיון לסקיי ניוז אמר שר האוצר פיליפ המונד כי בריטניה רוצה להבטיח שהמיסוי יהיה הוגן כלפי קמעוניות העושות עסקים בדרך המסורתית, אך סירב לספק פרטים על צעדים ספציפיים יותר

סוכנויות הידיעות
חבילות של אמזון
חבילות של אמזוןצילום: John Minchillo/אי־פי

ממשלת בריטניה שוקלת להטיל את מה שזכה לכינוי "מס אמזון" במטרה לתמוך בקמעוניות המקומיות שסובלות מקשיים - כך אמר ביום שישי שר האוצר של בריטניה, פיליפ המונד.

בראיון לסקיי ניוז אמר המונד כי בריטניה רוצה להבטיח שהמיסוי יהיה הוגן כלפי חברות קמעונות שעושות עסקים בדרך המסורתית, וכן כלפי אלה שעושות עסקים ברשת. "אם לא נצליח לגרום לכך שזה יושג בהסכם בינלאומי, נצטרך לבחון מיסוי זמני לאיזון מחדש של התחום עד שנוכל להגיע להסכמים בינלאומיים", אמר המונד.

כשהתבקש לתת פרטים על צעדים ספציפיים יותר, השיב המונד: "האיחוד האירופי מדבר על מס על עסקים בפלטפורמות אינטרנט שיתבסס על הערך שהם מייצרים, זה בהחלט משהו שאנחנו מוכנים לשקול".

בכירי הקמעוניות הוותיקות בבריטניה קראו בפומבי לתת לרשתות, שלהן חנויות פיזיות, יחס שווה לזה שמקבלות ענקיות מקוונות כמו אמזון בכל הנוגע למיסוי. הם התלוננו כי המסים שהחברות שלהם משלמות הם הדבר שמכביד עליהן ביותר, וקרא למס ארכאי ולא מתאים לתחרות המקוונת.

אמזון משלמת בבריטניה מס נמוך מאוד - אף שהמכירות שלה מגמדות את אלה של הקמעוניות המסורתיות, שמשלמות מסים גבוהים יותר.

דבריו של המונד נאמרו לאחר שחנות הכלבו האוס אוף פרייז'ר נכנסה להליכי פירוק ביום שישי, זמן קצר לפני שנרכשה על ידי הקמעונית ספורטס דיירקט ב-115 מיליון דולר. האוס אוף פרייז'ר הצטרפה לשורה ארוכה של קמעונאיות שפשטו רגל לאחרונה, בהן מפלין אלקטרוניקס, מאדרקייר וטויס אר אס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום