לוגו בלומברג
בלומברג

בכירי  אורקל  שיקרו לבעלי מניות כשהסתירו מהם את הסיבה האמיתית לצמיחה במכירות שירותי הענן שלה - איומים וכפייה. כך עולה מבקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה בבית המשפט בסן חוזה שבקליפורניה.

המשקיעה שמובילה את התביעה, קרן הפנסיה של כבאי העיר סאנרייז שבפלורידה, טוענת כי אורקל השתמשה באיומים וכפייה כדי למכור את מוצרי מחשוב הענן שלה, ויצרה מודל בעייתי שקרס. לפי התביעה, קרן הפנסיה ומשקיעים אחרים הפסידו כסף כשמניית אורקל צנחה במארס לאחר שדיווחה על רווחים נמוכים מהצפוי ופרסמה תחזית מאכזבת.

"לתביעה אין בסיס ואורקל תגן על עצמה בנחישות מול הטענות האלה", מסרה בתגובה דברה הלינגר, דוברת מטעם אורקל.

אורקל, חברת התוכנה השנייה בגודלה בעולם, ניסתה לפנות לתחום תוכנות ושירותי מחשוב ענן במטרה לעמוד בתחרות מול חברות כמו אמזון ומיקרוסופט. החברה השיקה מוצרי מחשוב ענן וניסתה למכור אותם ללקוחות קיימים שלה שכבר משתמשים בתוכנה של אורקל בחברות שלהם.

כמה שנים לאחר שהחלה בכך, אורקל עדיין משתרכת מאחורי מובילות השוק בהרבה תחומים. היא הפסיקה למסור בדו"חותיה פירוט ספציפי יותר לגבי מכירות הענן שלה החל מיוני האחרון.

התביעה טוענת כי בכירי אורקל שיקרו בתחזיות שסיפקו בשיחות הוועידה שלאחר פרסום הדו"חות ובאסיפות משקיעים ב-2017 כשאמרו שלקוחות מאמצים במהירות את מוצרי הענן של החברה וכי המכירות צפויות להאיץ.

קרן הפנסיה של הכבאים, שמנהלת נכסים בשווי 143 מיליון דולר עבור 235 משתתפים, טוענת כי אורקל השתמשה בבדיקות רישיונות תוכנה והחלישה במכוון תוכניות תחזוקה קיימות כדי לאלץ לקוחות לקנות את מוצרי הענן. "אורקל בעצם הניעה את מכירות שירותי הענן באמצעות איומים וטקטיקות סחטניות", נכתב בתביעה. "השימוש בשיטות האלה הסתיר את היעדרו של ביקוש אמיתי לשירותי הענן של אורקל, והפך את הצמיחה לכזו שאינה בת קיימא (ובסופו של דבר הבריח לקוחות)". השיטות האלה לא היו ידועות למשקיעים ו"החברה הכחישה אותן בתוקף", נאמר עוד בתביעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker