מי מרוויח מהמפולת בטורקיה?

קריסת הלירה עשויה להוזיל את עלויות הייצור של בגדי מותג האופנה זארה - שטורקיה היא אחד מבסיסי הייצור העיקריים שלו

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חנות של זארה במדריד
לוגו בלומברג
בלומברג

קריסת הלירה הטורקית עשויה לסייע לחברת אינדיטקס הספרדית, בעלי מותג האופנה זארה, בכך שתוזיל את עלויות ייצור הבגדים בטורקיה, אחד מבסיסי הייצור הגדולים שלה, אפילו כאשר המשבר הכלכלי שם מאיים לפגוע בצריכת מוצריה.

טורקיה, שהמטבע שלה קרס ב-17% מול הדולר ביום שישי, מהווה מרכז חשוב לייצור בגדים עבור אינדיטקס, שבבעלותה בין השאר גם מותגי האופנה מסימו דוטי ופול אנד בר. הלירה צללה ב-18% מול היורו, המטבע העיקרי המשמש את אינדיטקס.

אינדיטקס מייצרת כ-15% ממוצריה בטורקיה, אחד מארבעה מרכזי הייצור של החברה לצד ספרד, פורטוגל ומרוקו, לפי הערכות שפורסמו ב-30 ביולי על ידי האנליסטית אן קריצ'לו מבנק סוסייטה ז'נרל. אינדיטקס, שמנייתה נסגרה ביום שישי בעלייה של 0.1% בבורסת מדריד, אינה נוהגת לפרסם את חלוקת הייצור שלה על פי מדינות.

מצד שני, המשבר הכלכלי בטורקיה עלול לפגוע בביקוש לבגדים של החברה בשוק חשוב של אינדיטקס. החברה מחזיקה בנתח של כ-4.8% משוק ההלבשה של טורקיה, לפי הערכות סוסייטה ז'נרל. משמעות הדבר היא כי טורקיה היא השוק השמיני בגודלו במונחי נתח שוק מבין למעלה מ-90 מדינות שבהן פועלת הקמעונאית.

צילום: בלומברג

אינדיטקס הפעילה 223 חנויות בטורקיה נכון ל-31 בינואר 2017, השוק התשיעי בגודלו של החברה במונחי מספר חנויות, לפי הדו"ח השנתי של אינדיטקס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker