"וול סטריט ג'ורנל" הוא העיתון הנפוץ בארה"ב – 2.11 מיליון קוראים בממוצע ביום

"USA טודיי" הגיע למקום השני; "ניו יורק טיימס" הוא הנקרא ביותר מבין מהדורות יום ראשון

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"וול סטריט ג'ורנל" נותר העיתון היומי הנפוץ ביותר בארה"ב עם תפוצה ממוצעת של 2.11 מיליון קוראים במהדורה המודפסת ומנויים למהדורה הדיגיטלית, במחצית השנה שהסתיימה במארס - כך עולה מנתוני לשכת התפוצה (ABC) בארה"ב.

"וול סטריט ג'ורנל", שבבעלות ענקית המדיה ניוז קורפ של איל המדיה רופרט מרדוק, הגיע למקום הראשון בדו"ח ABC גם במחצית הקודמת, עם תפוצה יומית של 2.06 מיליון קוראים.

את המקום השני תפס העיתון "USA טודיי", עם תפוצה ממוצעת של 1.82 מיליון ובמקום השלישי "ניו יורק טיימס" עם ממוצע של 916,911 קוראים. "ניו יורק טיימס" הוא גם העיתון המוביל במהדורות יום ראשון, עם תפוצה של 1.33 מיליון עותקים.

העיתון הרביעי בתפוצתו בארה"ב הוא "לוס אנג'לס טיימס", עם תפוצה ממוצעת של 605,234 במחצית שבין ספטמבר 2010 למארס 2011. "סאן חוזה מרקורי" הוא החמישי עם תפוצה יומית ממוצעת של 577,665 לאחר שעקף את "וושינגטון פוסט" שהגיע למקום השישי.

העיתונים בארה"ב מתקשים להתמודד עם הנפילה החדה בהכנסות מפרסום בדפוס, הירידה המתמשכת בתפוצה ועריקתם של קוראים לתכני חדשות המוצעים חינם באינטרנט. בניסיון להגדיל את הכנסותיו, החל באחרונה "ניו יורק טיימס" לגבות תשלום עבור גישה מלאה לתכניו באינטרנט. "וול סטריט ג'ורנל" כבר החל לגבות תשלום עבור גישה לתכנים באתר שלו, WSJ.com, בשלב מוקדם יותר.

בדו"ח האחרון שינתה ABC את שיטת חישוב הנתונים, כך שתכלול גם עיתונים מקומיים שממותגים תחת שמו של עיתון גדול יותר. השיטה החדשה נועדה לסייע למפרסמים להבין היכן מודעותיהם מופיעות ולתכנן טוב יותר את רכישותיהם, אמר ניל לולופס, סגן נשיא לתקשורת ותכנון אסטרטגי ב-ABC.

בנוסף, נתוני התפוצה הם כעת שילוב בין תוכן בתשלום – מנויים על המהדורות המודפסות והדיגיטליות - וכן תוכן מגוון – עותקים בחינם או במחירים נמוכים שמופצים בבתי ספר או לעובדי העיתונים. היות שלראשונה נעשה שימוש בנתונים החדשים, מסרה ABC כי לא ניתן לאמוד את העליה או הירידה בתפוצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker