השבוע בוול סטריט: מסכמים עונת דו"חות מפתיעה ומתכוננים לבחירות בארה"ב

יותר מ-80% מהחברות בארה"ב כבר דיווחו על תוצאותיהן לרבעון השני של השנה, ורובן המוחלט הפתיעו את האנליסטים - שעשויים להכריז על הרבעון השני הטוב ביותר בעשור האחרון

ישראל פישר
בורסת ניו יורק
בורסת ניו יורקצילום: Bloomberg

עונת הדו"חות בבורסות העולם מתקרבת לסיומה, והמשקיעים מחפשים אחר הגורמים שיעמדו במוקד המסחר עד לעונת הדו"חות הבאה – שתהיה סמוכה לבחירות האמצע בארה"ב. במקביל, מתחילים המשקיעים לסכם את עונת הדו"חות הנוכחית והחל מהשבוע הבא המיקוד יעבור לנתוני מקרו.

עד סוף השבוע דיווחו יותר מ-80% מהחברות במדד S&P 500 על תוצאותיהן לרבעון השני של 2018. לפי נתונים של פאקטסט, מתוך החברות שדיווחו עד כה, 80% דיווחו על רווח גבוה מהתחזיות, ו-74% מהחברות דיווחו על מכירות טובות מהמצופה. עוד כתבו בפאקטסט כי אם שיעור החברות שרשמו רווחים טובים מהמצופה יהיה בסיכום הכולל של עונת הדו"חות גבוה מ-80% - תהיה זו עונת הדו"חות הטובה מאז החלה המדידה ברבעון השלישי של 2008. שיעור הצמיחה המשולב ברווחים הגיע עד כה ל-24% - הנתון השני בטיבו מאז הרבעון השלישי של 2010.

המגזר שרשם את התוצאות הטובות ביותר עד כה היה בתחום הטלקום – שבו דיווחו כל החברות על תוצאות טובות מהמצופה. גם מגזרי הבריאות והטכנולוגיה רשמו רבעון טוב במיוחד. במגזר האנרגיה, כמחצית מהחברות רשמו תוצאות טובות מהמצופה, ומחצית מהחברות איכזבו את המשקיעים - והוא היה המגזר בעל הביצועים הנמוכים ביותר עד כה ברבעון השני.

טבלת אירועי השבוע בוול סטריט

בשבוע שעבר ננעל המסחר במגמה חיובית אחרי שחברות הטכנולוגיה המשיכו לעלות ואפל חצתה את רף טריליון הדולר. גם דו"ח התעסוקה עודד את המשקיעים והצליח לבטל את ההשפעה של הודעת סין כי תטיל מכסים על מוצרים אמריקאים בשווי של 60 מיליארד דולר. מדד S&P 500 עלה בסיכום שבועי ב-0.8% ורשם שבוע חמישי של עליות; נאסד"ק עלה בסיכום שבועי ב-1%.

בין החברות שידווחו השבוע ניתן למנות את דיסני , שצפויה לחזור להציג צמיחה בריאה ולרשום עלייה של 7% ברווח. ביולי הודיעה דיסני כי תרכוש את פוקס תמורת 71 מיליארד דולר, והדו"חות הנוכחיים יציגו את איתנותה הפיננסית כדי שתוכל לעמוד ברכישה.

בשלב זה מנסים מנהלי השקעות להעריך כיצד ישפיעו בחירות האמצע שייערכו בארה"ב בנובמבר על התיקים המנוהלים; והם מעבירים השקעות במוסדות פיננסיים וטכנולוגיים למזומן לאור העלייה בסבירות שהדמוקרטים יתחזקו בבחירות. החשש בשווקים הוא כי הדמוקרטים ישלטו בבית הנבחרים או בסנאט, מה שיקשה על הנשיא טראמפ להעביר חקיקה, ייצר אי ודאות במערכת ויוביל לתגבור החקירות נגד הנשיא המכהן.

"הסיבות לדאגה הן פשוט בגלל שהמצביעים הדמוקרטים מעורבים מאוד וסביר להניח שיצאו להצביע, והמפלגה שבשלטון בדרך כלל לא מצליחה בבחירות האמצע", צוטט ברויטרס פיל אורלנדו מחברת ההשקעות פדריידט איווסטורס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker