הייניקן רוכשת 40% מיצרנית הבירה המובילה בסין

יצרנית הבירה ההולנדית תרכוש נתח בשווי 3.1 מיליארד דולר מריסורסס ביר הסינית במסגרת המאבק על שליטה בשוק הבירה הסיני ששוויו עשרות מיליארדי דולרים

לוגו בלומברג
בלומברג
פחיות בירה של הייניקן
פחיות בירה של הייניקןצילום: בלומברג

הייניקן רוכשת מניות בשווי 3.1 מיליארד דולר מיצרנית הבירה המובילה בסין, בניסיון להיאבק באנהויזר-בוש אינבב (AB InBev) שמחזיקה בפוזיציה הגדולה ביותר בשוק הסיני – שוק הבירה הגדול ביותר בעולם. יצרנית הבירה ההולנדית תגיע לאחזקה של 40% בחברת ריסורסס ביר, יצרנית סנואו – מותג הבירה הנמכר ביותר בסין.

הייניקן תקבל שותפה חזקה בשוק הסיני שמעוניין במותגי בירה מחו"ל אך מקשה על שחקניות בינלאומית כמו אשאי וקלסברג. בעוד שחברות זרות ממגזרים אחרים החל ממכוניות ועד ביגוד מגבירות את מאמציהן לחדור לשוק הסיני, יצרניות הבירה הבינלאומיות מתמודדות מול מתחרים מקומיים ששולטים בשוק עם בירות זולות יחסית כמו סנואו. עם זאת, חלה עלייה בצריכה של בירות כמו הייניקן ובאדוויזר של AB InBev, כאשר התחזית היא כי השוק יגדל ב-20% ל-106 מיליארד דולר תוך ארבע שנים.

העלייה בצריכה של מותגי בירה בינלאומיים מסייעת לחברות, אר רבות מהחברות הבינלאומיות מתקשות להגדיל את נתח השוק שלהן בסין בגלל שלוקח שנים להקים רשת אספקה ארצית. "לריסורסס ביר חסר מותג פרמיום ולנו חסרה  רשת האספקה שיש לריסורסס", אמר מנכ"ל הייניקן ז'אן פרנסואה ואן בוקשמיר.

יצרנית הבירה היפנית אשאי מכרה את אחזקותיה במבשלת צ'ינגטאו הסינית לאחר שלא הצילחה להגדיל את מכירות המותג המוביל שלה "סופר דריי". קלסברג הדנית שולטת במבשלת בירה במערב סין – צ'ונגקינג ומחזיקה ב-5% משוק הבירה הסיני.

AB InBev, היריבה העיקרית של הייניקן, הצליחה להשיג שליטה ב-16% משוק הבירה הסיני. החברה הצליחה להגדיל את מכירת בירת באדווייזר לרכוש מותגי בירה מקומיים ולשווק את המותג "גוס איילנד" לצעירים בערים בסין. החברה החזיקה ב-49% מריסורסס ביר, שאותם ירשה כאשר רכשה את סאב-מילר ב-2016, אך נאלצה למכור אותם בגלל חשש להפרת חוקי הגבלים עסקיים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker