סוכנויות הידיעות

ענקית האלקטרוניקה סמסונג דיווחה היום על נפילה של 30% ברווחיה הרבעוניים, עקב האטה במכירות הטלוויזיות והמסכים השטוחים. מניית סמסונג יורדת בכ-2% בבורסת סיאול.

הרווח הנקי של סמסונג הסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-2.78 טריליון וון (2.6 מיליארד דולר), בהתאם לתחזיות אנליסטים. הכנסות החברה בתקופה המדווחת עלו ב-6.8% ל-37 טריליון וון, גם כן על פי התחזיות.

סמסונג - היצרנית הגדולה בעולם של שבבי זיכרון והשנייה בגודלה בייצור טלפונים סלולריים - דיווחה גם על ירידה של 32% ברווח התפעולי, ל-2.95 טריליון וון - הרווח התפעולי הנמוך ביותר זה שבעה רבעונים. החברה ייחסה את הנפילה ברווחים לירידת מחירי השבבים ורווחיות נמוכה בחטיבת הטלוויזיות והמסכים השטוחים. חטיבות הטלקום, שבבי הזיכרון, המדיה הדיגיטלית ומכשירי החשמל הניעו את הצמיחה ברווחים ברבעון, אמרה סמסונג.

"ברבעון הראשון סבלנו מאווירה עסקית קשה בשל גידול בעלויות חומרי הגלם, אי ודאות בנוגע למצב הפיננסי באירופה, ורעידת האדמה ההרסנית ביפן", אמר סגן נשיא סמסונג, רוברט יי. עם זאת, יי אמר כי הוא צופה שלאסון ביפן תהיה השפעה מוגבלת בלבד על שרשרת האספקה של סמסונג מיפן. סמסונג צופה כי התנאים הקשים יימשכו ברבעון השני בשל החששות למצב הכלכלה העולמית והתחרות בתחומי מוצרי הצריכה האלקטרוניים והסלולר.

חטיבת הסלולר של סמסונג המשיכה לספק תוצאות טובות ברבעון הראשון של השנה, עם מכירות בסך 10.64 טריליון וון. סמסונג מכרה 70 מיליון טלפונים סלולריים ברבעון, 18% מהם טלפונים חכמים כמו גלקסי S.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker