מגיבה לטראמפ: סין מנסה להקל על משקיעים זרים להיכנס אליה

כללים חדשים שפירסם היום משרד המסחר של סין מנמיכים את רף הכניסה למדינה עבור משקיעים זרים, ומפחיתים את התקופה המינימלית שבה עליהם להחזיק במניות

לוגו רויטרס
רויטרס
אישה בכובע עם דגל סין על רקע העיר האסורה
צילום: בלומברג
לוגו רויטרס
רויטרס

משרד המסחר של סין גיבש כללים חדשים שמקלים על משקיעים זרים להיכנס למדינה, לאחר שכמה מהכלכלות הגדולות בעולם הטילו באחרונה הגבלות על השקעות של חברות סיניות בנכסים בתחומן.

הכללים החדשים, שהם למעשה תיקון לכללים קיימים על השקעות זרות, מנמיכים את הרף למשקיעים זרים. הסכום המינימלי של כלל הנכסים שבהם חייב להחזיק משקיע זר כדי לרכוש נתח אסטרטגי בחברה ציבורית בסין יונמך ל-50 מיליון דולר, לעומת הרף הקודם - של 100 מיליון דולר. הכללים גם מפחיתים את תקופת החסימה (lock-up), שבה חייבים המשקיעים להחזיק במניות לאחר הרכישה, משלוש שנים לשנה אחת.

על רקע איומיו על סין של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, במכסים נוספים בטענה לגניבת קניין רוחני, רוצה ממשלת סין למשוך עוד השקעות זרות ממדינות אחרות. הממשל הסיני גם רוצה להצטייר כמי שהופך את אווירת ההשקעות למשוחררת יותר, בתקופה שבה במערב מאשימים אותו בניהול כלכלה סגורה.

עם זאת, בסין לא כולם מרוצים מהמהלך של הממשל. מנהל השקעות מקומי אמר ל"פייננשל טיימס" כי הפחתת פרק הזמן המינימלי הנדרש להחזקת מניות תזיק לסין. "12 חודשים זה מעט מדי זמן להשקעות אסטרטגיות", אמר המשקיע, שביקש לא להזדהות. "זה יקל על הון זר לעזוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker