"וושינגטון פוסט": 59% מהאמריקאים בעד העלאת מס לעשירים

לפי הסקר, העלייה החדה במחירי הדלק בארה"ב פוגעת בתמיכה הציבורית בנשיא ברק אובמה

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

העלייה החדה במחירי הדלק בארה"ב פוגעת רק לא בכוח הקנייה של האמריקאים ובמצבם הכלכלי, אלא גם בסיכויי ההיבחרות של נשיא ארה"ב ברק אובמה לכהונה שנייה - כך כולה מסקר שערך העיתון "וושינגטון פוסט" יחד עם רשת הטלוויזיה ABC, לפיו שיעור התמיכה הציבורית באובמה נפל בעקבות העלייה במחירי הדלק.

לפי הסקר, 7 מתוך 10 אמריקאים דיווחו על קשיים כלכליים כתוצאה מהעלייה במחירי הדלק, שזינקו ב-26% השנה לממוצע של 3.88 דולר לגלון, ו-6 מתוך 10 דיווחו כי הפחיתו בכמות הנהיגה שלהם. בקרב אלו שמצבם נפגע מהעלייה במחירי הדלק, שיעור התמיכה באובמה עומד על 43% - נמוך ב-13% משיעור התמיכה בנשיא בקרב אלו שלא נפגעו כתוצאה מהאינפלציה (56%). מתוך 40% שדיווחו על קשיים משמעותיים בעקבות העלייה במחירי הדלק, 39% בלבד הביעו תמיכה בתפקודו של אובמה.

במונחי בחירה מחדש, 53% מהמשיבים שדיווחו על קשיים משמעותיים בעקבות העלייה במחירי הדלק, אמרו כי לא יצביעו עבור אובמה ב-2012. שיעור האכזבה מאובמה זינק ב-5% מאז הסקר האחרון שערך "וושינגטון פוסט", כש-46% מהמשיבים הביעו אכזבה מתפקודו הכלכלי של אובמה ו-23% בלבד הביעו תמיכה במדיניותו הכלכלית של הנשיא. עם זאת, 47% אמרו כי הם תומכים במדיניות המסים של אובמה ו-59% השיבו כי הדרך הטובה ביותר להפחית את הגירעון התקציבי של ארה"ב היא באמצעות שילוב של קיצוצים והעלאות מסים לעשירים.


ברק אובמה הכריז השבוע כי יתמודד השבוע פעם נוספת על נשיאות ארה"בצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker