תשבור את שוק הסטרימינג? וולמארט מפתחת שירות מוזל שיתחרה בנטפליקס

הזולה מכולן: הקמעונית מכוונת את השירות החדש לקהל לקוחות הליבה שלה, וצפויה לתמחר אותו ב-8 דולרים לחודש

סוכנויות הידיעות
שירות הסטרימינג וודו שוולמארט קנתה ב-2010
שירות הסטרימינג וודו שוולמארט קנתה ב-2010צילום: בלומברג
סוכנויות הידיעות

ענקית הקמעונות וולמארט שוקלת להקים שירות סטרימינג מוזל למינויים. השירות יתחרה בנטפליקס ובאמזון, כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל", שציטט מקורבים לעניין.  

וולמארט עדיין לא נתנה אור ירוק לפרויקט, שנמצא בשלבי תכנון מוקדמים, והיא צפויה לקבל החלטה בחודשים הקרובים, לפי הדיווח. החברה נעזרת בשירותיו של בכיר תעשיית הטלוויזיה הוותיק מארק גרינברג, שמייעץ לה. גרינברג עזב בשנה שעברה את תפקידו כמנכ"ל ערוץ הטלוויזיה בתשלום אפיקס (Epix). לפני אפיקס, כיהן גרינברג בתפקידים בכירים בערוצי הכבלים שואוטיים ו-HBO.

לפי האתר דה אינפורמיישן, שדיווח על הפרויקט של וולמארט לראשונה לפני כשבועיים, השירות מכוון לקהל הליבה של וולמארט, והחברה רוצה לתמחר את השירות ב-8 דולרים לחודש, מתחת למחירים שמציעות נטפליקס , אמזון ודומותיהן.

אם וולמארט אכן תתקדם עם הפרויקט, יהיה זה מיזם נפרד מוודו (Vudu), שירות המוזיקה בסטרימינג שוולמארט רכשה ב-2010. וודו, שמאפשר למשתמשים לקנות או לשכור סרטים, זמין במכשירים שמאפשרים סטרימינג, אך לא משך בינתיים קהל גדול במיוחד. מבין משקי הבית בארה"ב שצופים בטלוויזיה דרך שירותי סטרימינג, 73% עושים זאת דרך נטפליקס, 50% ביוטיוב, 36% בהולו, 28% באמזון פריים וידיאו ו-13% בוודו, לפי נתונים של קומסקור מחודש אפריל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker