פיאט קרייזלר הורידה את תחזיות הרווח - המניה צונחת ב-11%

ענקית הרכב האיטלקית-אמריקאית הורידה את תחזיות הרווח בעקבות ירידה במכירות בסין ■ ג'נרל מוטורס מורידה את התחזיות בעקבות עליית מחירי המתכות

לוגו בלומברג
בלומברג
 מכונית של פיאט בתערוכת המכוניות בדטרויט
מכונית של פיאט בתערוכת המכוניות בדטרויטצילום: בלומברג

פיאט קרייזלר חתכה את תחזיות הרווח בעקבות מכירות מאכזבות בסין ברבעון השני של 2018. מניית החברה ירדה ב-11% במסחר במילאנו, הירידה החדשה ביותר מאז ינואר 2017, לאחר פרסום הדו"חות וחידוש המסחר במניה. יצרנית המכוניות האמריקאית-איטלקית הורידה את התחזיות להכנסות ורווחים ב-2018, ומסרה כי התחרותיות והירידה במכירת רכבי שטח בסין פגעה בהכנסות.

הבעיה במכירות בסין היא אתגר משמעותי למייק מנלי, המנכ"ל החדש של פיאט-קרייזלר, שמונה לתפקיד ביום שבת בעקבות פרישתו של סרג'יו מרקיונה, שמת היום. תוכנית החומש של החברה להכפיל את הרווים תלויה בהתרחבות המותג בסין, שוק המכוניות הגדול ביותר בעולם.

הפעילות באסיה עברה להפסד של 98 מיליון יורו (115 מיליון דולר) לאחר שהמותג ג'יפ לא הצליח להתרחב באסיה. בנוסף, חלה ירידה במכירות מותג היוקרה מזראטי, מפני שהלקוחות מחכים להפחתת מסים שצפויה להיכנס לתוקפה ביולי כדי לקבל את הרכב היוקרתי.

פיאט-קרייזלר צופה כי הכנסתיה ב-2018 יהיו בטווח של 118-115 מיליארד יורו. התחזיות הקודמות של החברה היו להכנסות של 125 מיליארד יורו. החברה צופה כי הרווח לפני מסים ב-2018 יירד ל-8-7.5 מיליארד יורו, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 8.7 מיליארד יורו.

ג'נרל מוטורס הורידה את תחזיות הרווח בעקבות עליית מחירי המתכות

מרי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורס, בהשקת שברולט קרוז
מרי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורס, בהשקת שברולט קרוזצילום: רויטרס

ג'נרל מוטורס חתכה את תחזיותיה לרווח ב-2018 כולה בעקבות עליית מחירי הפלדה והאלומיניום, שבשילוב נפילת המטבעות בדרום אמריקה, מכבידים על יצרנית המכוניות הגדולה ביותר בארה"ב.

החברה צופה כי הרווח ב-2018 ירד ל-6 דולרים למניה, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 6.5 דולרים למניה, כך דיווחה היום ג'נרל מוטורס. עליית מחירי המתכות יגרמו לנזק של מיליארד דולר לרווח של ג'נרל מוטורס, פי שניים מתחזיות קודמות, וירידת הפסו הארגנטיני והריאל הברזילאי יוסיפו לפגיעה ברווחיות החברה.

ג'נרל מוטורס היתה בדרכה לרשום רווחי שיא עד שהמכסים של דונלד טראמפ נשיא ארה"ב החלו לפגוע בביצועיה. התייקרות האלומיניום והפלדה בארה"ב מאפילה על רווחי שיא של ג'נרל מוטורס בסין וגידול בנתח השוק שלה בארה"ב.

מניית ג'נרל מוטורס יורדת ב-3.7% במסחר המוקדם בוול סטריט. החברה דיווחה על ירידה ברווחים ברבעון השני ל-1.81 דולר למניה, אך מעל לתחזיות הכלכלנים לרווח של 1.77 דולר למניה. רווחי החברה בסין גדלו ל-592 מיליון דולר והרווחים לפני מס מזרוע ההלוואות של החברה, GM  פייננשל, עלו ל-536 מיליון דולר   

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker