תל אביב וירושלים - מהערים היקרות בעולם ב-Airbnb

תל אביב דורגה במקום הרביעי במדד של בלומברג, עם מחיר ממוצע של 188 דולר ללילה ■ במקום הראשון: מיאמי

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רחוב רוטשילד, תל אביבצילום: אייל טואג
בלומברג

תיירים רבים שמגיעים לישראל מוותרים על בתי המלון לטובת דירות Airbnb בניסיון לחסוך עלויות, אך הדירות האלה הן עדיין מהיקרות בעולם. לפי מדד של בלומברג, שבדק את המחירים באתר השכרת הדירות Airbnb ב-120 ערים גדולות בעולם, תל אביב וירושלים הן בין עשר הערים היקרות בעולם לשכור בהן דירה לטווח קצר.

שתי הערים היקרות ביותר במדד זו השנה השנייה ברציפות הן מיאמי ובוסטון, שהעלות הממוצעת של השכרת נכס פרטי ללילה בהן היא 205 דולר ו-195 דולר, בהתאמה. ריקיאוויק, בירת איסלנד, נמצאת במקום השלישי, ומיד אחריה תל אביב. במקום החמישי נמצאת דובאי, ואחריה לוס אנג'לס, אמסטרדם וסן פרנסיסקו. במקום התשיעי מדורגת ירושלים ובעשירי סידני שבאוסטרליה.

לפי הדירוג, המחיר הממוצע של לילה בדירת Airbnb בתל אביב הוא 188 דולר, ובירושלים 173 דולר. עם זאת, בבלומברג מציינים כי החישוב שלהם מתבסס על מחירי כל הדירות שמוצעות להשכרה באתר. המחיר שמציגה Airbnb כמחיר הממוצע ללילה בתל אביב הוא 87 דולר ובירושלים 82 דולר, מכיוון שהחישובים של החברה נעשים רק על פי דירות שכבר הושכרו.

צילום: TheMarker

ד"ר יואב קרנר, מרצה לסטטיסטיקה מאוניברסיטת בן-גוריון, הסביר לבלומברג כי המחירים הגבוהים של השכרות לטווח קצר נובעים ממחירי הדירות היקרים בתל אביב וירושלים. במחקר שערך קרנר בשנה שעברה בהזמנת "הקונגרס החברתי" והתאחדות המלונות הוא מצא כי Airbnb גרם להתייקרות מחירי דירות קטנות בתל אביב.

דובר Airbnb, ניק פאפאס, דחה את הטענה הזאת, ואמר כי בעלי מלונות מקדמים אותה. "לא מפתיע לראות את תעשיית המלונות משלמת על דו"חות מטעים לגבי הקהילה שלנו", כתב במייל לבלומברג. "הנתונים מראים שהטענות האלה פשוט לא מחזיקות מים".

המדד של בלומברג בחן, כאמור, את המחירים בערים גדולות בעולם, אך המחירים הגבוהים ביותר לדירות Airbnb הם ביעדים תיירותיים קטנים יותר, לפי ספקית המידע AirDNA. מי שירצה לשכור דירה דרך Airbnb באי הקאריבי סנט ברתלמי יצטרך לשלם בממוצע 1,127 דולר, ובעיירת הסקי וייל שבקולורדו עולה לילה ממוצע 668 דולר, לפי AirDNA.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker