פרס ניחומים: גורדון בראון יעמוד בראש ועדה של הפורום הכלכלי העולמי

ראש ממשלת בריטניה לשעבר נחשב למועמד מוביל ליו"ר קרן המטבע, אך ראש ממשלת בריטניה הנוכחי התנגדר

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

גורדון בראון ראש ממשלת בריטניה לשעבר, יכהן בתפקיד חדש בפורום הכלכלי העולמי (WEF), המקיים את כנס דאבוס השנתי. בראון, שלא קיבל את תפקיד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית (IMF) בשל התנגדות ראש ממשלת בריטניה הנוכחי, דיוויד קמרון, הסכים לעמוד בראש ועדת מדיניות ויוזמות חדשות של ה-WEF, שתנהל את הדיונים על עתיד המערכת הכלכלית העולמית.

הוועדה בראשה יעמוד בראון תכנס קובעי מדיניות ומנהיגי ארגונים בינלאומיים, ה-IMF ביניהם, על מנת לדון כיצד ניתן למנוע משברים בפיננסיים כזה שזעזע את העולם ב-2008. קלאוס שוואב, יו"ר הפורום הכלכלי העולמי, אמר כי "גורדון בראון יביא עימו ידע וניסיון עשירים. עמדותיו יסייעו בהבטחת מיקודו של הפורום".

בראון נחשב למועמד המוביל להחליף את יו"ר קרן המטבע הנוכחי, דומיניק שטראוס-קאהן, באם זה יחליט לפרוש מתפקידו ולהתמודד על הבחירות לנשיאות צרפת. בראון, שהיה שר האוצר הבריטי בשנים שהובילו למשבר, ולאחר מכן כיהן כראש ממשלת בריטניה מטעם הלייבור, נחשב לבעל ניסיון רב בתחום הפיתוח והסיוע. אך על מנת לזכות בתפקיד, הוא נזקק לתמיכתה של בריטניה, וקמרון הבהיר כי לא יקבל תמיכה זו, כאשר אמר בשבוע שעבר כי "בראיון אינו האדם המתאים", בטענה כי בראון לא זיהה בזמן את בעיית החובות של בריטניה.

דומיניק שטראוס קאהן, יו"ר קרן המטבע הבינ"ל. 2008: נחשף כי ניהל רומן עם עובדת בכירה בקרן המטבע האמריקאי; התוצאה: קאהן טוהר מכל ההאשמות ע"י הקרןצילום: ניו יורק טיימס

קמרון הציע להעניק את התפקיד לאדם ממדינה מתעוררת, אף שבאופן מסורתי, הבנק העולמי מנוהל על ידי אמריקאי, ואילו קרן המטבע על ידי אירופאי.

אחד מתפקידי קרן המטבע הוא פיקוח על אופן ניהול כלכלות החברות בה, ונראה שג'ורג' אוסבורן, שר האוצר הבריטי, לא אהב את הרעיון כי בראון יוכל לנזוף בו על טעויותיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ