טראמפ: אני מוכן להטיל מכסים על כל המוצרים המיובאים מסין לארה"ב

נשיא ארה"ב אמר בריאיון ל-CNBC כי הוא מוכן להטיל מכסים על מוצרים סינים בשווי 500 מיליארד דולר - כל היבוא הסיני לארה"ב ב-2017 ■ טראמפ: "הסינים מנצלים אותנו. אני רוצה שהם יצליחו ואני מחבב את הנשיא שי, אבל הסחר לא הוגן"

סוכנויות הידיעות
טראמפ במסיבת עיתונאים בבריטניה בשבוע שעבר
טראמפ במסיבת עיתונאים בבריטניה בשבוע שעברצילום: בלומברג

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אותת כי הוא מוכן להטיל מכסים על כל מוצר סיני שמיובא לארה"ב במקרה הצורך. "אני מוכן לעלות ל-500", אמר טראמפ היום בריאיון ל-CNBC. טראמפ התייחס לסכום הדולרי של המוצרים שיובאו מסין לארה"ב ב-2017 – 505 מיליארד דולר, לעומת יצוא של 129 מיליארד דולר מארה"ב לסין, כך פי נתוני הממשל האמריקאי.

במסגרת מלחמת הסחר שמתנהלת בין ארה"ב לסין, הטילה ארה"ב מכסים על מוצרים סינים בשווי 34 מיליארד דולר – סין הגיבה בהטלת מכסים על מוצרים אמריקאים בשווי זהה. "אני לא עושה את זה כדי לקדם את עצמי פוליטית, אני עושה את זה בשביל המדינה שלי", אמר טראמפ. "הסינים גונבים מאתנו במשך זמן רב", הוא אמר.

"הסינים מנצלים אותנו", אמר טראמפ והוסיף כי לא הטיל את המכסים מתוך שנאה כלשהי נגד סין. "אני לא רוצה שהסינים יפחדו מאתנו. אני רוצה שהם יצליחו. אני מחבב את הנשיא שי, אבל הסחר לא הוגן", אמר טראמפ.

טראמפ הוסיף כי גורמים בממשל הסיני אמרו לו שהסיבה לגובה המכסים שמטילה סין על מוצרים אמריקאים נובעת מכך שאף אחד בממשל האמריקאי לא התלונן על כך בעבר. "אף אחד לא התלונן על זה עד שאתה הגעת – כלומר אני הנשיא. זה מה שהם אמרו, עכשיו אתה עושה יותר מלהתלונן ואנחנו לא אוהבים את זה".

נשיא ארה"ב מנהל כמה מאבקי סחר במקביל מזה כמה חודשים. ארה"ב הטילה מכסים על יבוא פלדה ואלומיניום, מהאיחוד האירופי, מקנדה וממקסיקו. בנוסף, טראמפ איים כי יטיל מכס של 20% על יבוא מכוניות מהאיחוד האירופי. בימים אלו בוחן הממשל האמריקאי הטלת מכסים על מוצרים סינים ב-200 מיליארד דולר – מכסים אלו צפויים להיכנס לתוקף בסוף יולי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker