לוגו אי-פי
אי-פי

חברה גרמנית, שלפני חמש שנים הציגה את מעבדת גידול בשר הבקר הראשונה בעולם, הודיעה אתמול (ג') כי קיבלה מימון כדי לממש את תוכניתה לייצר ולמכור בשר שגדל באופן מלאכותי למסעדות עד 2021.

החברה, מוסה מיט, אמרה כי גייסה 7.5 מיליון יורו, בעיקר מ-M ונצ'רס ובל פוד גרופ. M ונצ'רס היא זרוע ההשקעות של חברת הפארמה הגרמנית מרק (Merck). בל פוד היא חברה שווייצית לעיבוד בשר. משקיעה קטנה יותר היא גלאס וול סינדיקט, שמממנת כמה חברות שעוסקות בתחליפי בשר או בשר המיוצר בתנאי מעבדה, ומיועד לצרכנים שמעדיפים להימנע מאכילת בשר, ממניעים מוסריים או סביבתיים.  

מוסה מיט, הממוקמת במאסטריכט ומי שקיבלה בעבר מיליון יורו ממייסד גוגל סרגיי ברין, אמרה כי היא מקווה למכור את המוצרים הראשונים שלה – ככל הנראה בשר טחון להמבורגרים – ב-2021. המטרה היא להגיע לייצור בקנה מידה תעשייתי כעבור שנתיים-שלוש, ולמכור קציצת המבורגר במחיר של דולר אחד בלבד.

מהפכת הבשר המלאכותי, לפי "אקונומיסט":

קרדיט: אקונומיסט

אנשים שעוסקים באיכות הסביבה מזהירים כי התיאבון הגדל של העולם לבשר, במיוחד בכלכלות מתעוררות כמו סין, אינו בן קיימא משום שגידול בקר, חזיר ועוף דורש הרבה יותר משאבים מחלבון שמקורו בצומח. פרות במיוחד מייצרות כמויות גדולות של גזי חממה שתורמים להתחממות הגלובלית.

האתגר הגדול הוא להצליח ליצור בשר שנראה, מרגיש וטועם כמו הדבר האמיתי. במוסה מיט משתמשים בדגימות קטנות של תאים שנלקחו מחיות חיות. התאים האלה מקבלים חומרים מזינים כדי שיצמחו לרקמת שריר סטנדרטית. החברה טוענת כי תוכל לייצר עד 80 אלף המבורגרים מדגימה אחת.

יש כמה סטארט-אפים ושחקנים מבוססים שמקווים להצליח לייצר בשר מתורבת בקנה מידה גדול בשנים הקרובות, וכבר התחילו ויכוחים ומאבקים על המונחים שיגדירו את המוצרים האלה. חלק טוענים כי ההגדרה צריכה להיות "בשר נקי", בעוד שהמתנגדים, במגזר הבשר המסורתי טוענים כי "בשר סינתטי" הוא מונח מתאים יותר.

גם ישראל היא שחקנית בולטת בתחום הבשר המתורבת. צוות מדענים בפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון התחיל בשנה שעברה לעבוד על פיתוח בשר מתורבת שמבוסס על תאי פרה. מחקר בנושא מתבצע גם באוניברסיטת תל אביב ובסטארט-אפים מקומיים כמו Future Meat Technologies.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker