יו"ר הפד אופטימי לגבי ארה"ב: "נמשיך להעלות ריבית; האבטלה תמשיך לרדת"

ג'רום פאואל אמר בעדותו בקונגרס כי "קשה לצפות" כיצד סכסוכי הסחר ישפיעו על הכלכלה ■ "לאמריקאים שמחפשים עבודה יש סיכוי טוב למצוא אותה"

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ג'רום פאואל
ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרליצילום: בלומברג

יו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאואל אמר היום (ג') כי הבנק המרכזי של ארה"ב ימשיך להעלות את הריבית בהדרגה "לעת עתה" כדי להבטיח שהאינפלציה תישאר קרובה ליעד על רקע חוסנו של שוק העבודה.

ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) "מאמינה כי, לעת עתה, הדרך הטובה ביותר קדימה היא להמשיך להעלות בהדרגה את הריבית הפדרלית", אמר פאואל בעדותו בפני ועדת הבנקאות של הסנאט האמריקאי.

"אנו מודעים לכך, שמצד אחד, העלאת הריבית בקצב איטי מדי עלולה להוביל להתגברות האינפלציה או להפרזות בשווקים הפיננסים", אמר פאואל. "מצד שני, אם נעלה את הריביות מהר מדי, הכלכלה עלולה להיחלש והאינפלציה עלולה להישאר בהתמדה מתחת ליעד שלנו".

הופעתו של פאואל בפני ועדת הבנקאות של הסנאט היא המחצית הראשונה של עדותו בת היומיים בקונגרס. ביום רביעי הוא צפוי להעיד בפני ועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים.

פאואל העריך היום כי "במהלך כמה השנים הבאות" מצבו של שוק התעסוקה בארה"ב ימשיך להיות איתן והאינפלציה תישאר קרובה ליעד הבנק הפדרלי של 2%, והציג ארבע נימוקים לביסוס תחזית זו.

התנאים הפיננסים ממשיכים להיות חיוביים עבור צמיחה, אמר, והמערכת הפיננסית חזקה יותר וערוכה לעמוד בצרכי האשראי של הכלכלה. "מדיניות מס ותקציב פדרלית עשויה להמשיך לתמוך בצמיחה", המשיך פאואל, ו"התחזית לצמיחה כלכלית בחו"ל ממשיכה להיות איתנה למרות התגברות חוסר הוודאות בכמה אזורים בעולם".

"שיעור האבטלה כבר נמוך וצפוי להמשיך לרדת. לאמריקאים שמחפשים עבודה יש סיכוי טוב למצוא אותה", העריך. "בסך הכל, אנו מעריכים כי הסיכויים להיחלשות מפתיעה של הכלכלה מול אפשרות של צמיחה כלכלית גבוה מהתחזיות הנוכחיות שלנו - מאוזנים פחות או יותר", אמר.

בהתייחסו לסכסוכי הסחר בין ארה"ב לכמה משותפות הסחר הגדולות שלה, הזהיר פאואל כי "קשה לצפות" כיצד מתחי הסחר ישפיעו על התחזית הכלכלית, או איך ישפיעו עליה "גודל ועיתוי ההשפעות הכלכליות של השינויים האחרונים במדיניות התקציבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker