יורשו של מנכ"ל הבנק החזק ביותר בוול סטריט ייכנס לתפקיד באוקטובר

המנכ"ל הוותיק של גולדמן סאקס, לויד בלנקפיין, יוחלף באוקטובר על ידי הנשיא דיוויד סולומון ■ בלנקפיין: "הוא האיש הנכון להוביל את הבנק" ■ הבנק דיווח על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהתחזיות

רויטרס
ניו יורק טיימס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
לויד בלנקפיין
לויד בלנקפייןצילום: REUTERS

גולדמן סאקס , הבנק החמישי בגודלו בארה"ב במונחי שווי נכסים, הודיע ביום שלישי כי המנכ"ל לויד בלנקפיין - מי שנחשב למנכ"ל הבנק החזק ביותר בוול סטריט - יפרוש מתפקידו ב-30 בספטמבר לאחר תריסר שנים בתפקיד. כעבור שלושה חודשים, בסוף השנה, הוא יפרוש גם מתפקידו כיו"ר הבנק.

בלנקפיין יוחלף בתפקיד המנכ"ל החל מהראשון באוקטובר על ידי דיוויד סולומון, שמשמש כיום כנשיא וכסמנכ"ל התפעול, לאחר שעמד בעבר בראש חטיבת בנקאות ההשקעות של הבנק. סולומון יצטרף לדירקטוריון גולדמן בתחילת אוקטובר.

"דיוויד הוא האיש הנכון להוביל את גולדמן סאקס", אמר בלנקפיין בהודעה. "הוא הפגין יכולת מוכחת בבנייה ובצמיחה של עסקים, זיהה דרכים יצירתיות לשפר את התרבות שלנו והציב את הלקוחות במרכז האסטרטגיה שלנו". בלנקפיין יקבל לאחר פרישתו את תואר הכבוד יו"ר בכיר של גולדמן סאקס.

סולומון, 56, נחשב ליורשו של בלנקפיין בתפקיד מאז מונה לנשיא גולדמן סאקס במארס. הוא בנקאי השקעות ותיק שבילה את שנותיו הראשונות בבר סטרנס, שם עבד בחטיבת אג"ח הזבל של הבנק. סולומון הצטרף לגולדמן סאקס ב-1999 וב-2006 מונה למנהל שותף של חטיבת בנקאות ההשקעות. הוא כיהן בתפקיד זה במשך עשור עד שמונה לנשיא משותף של גולדמן סאקס בסוף 2016. שנה לאחר מכן הוא מונה לנשיא יחיד של בנק ההשקעות.

דיוויד סולומוןדיוויד סולומון, מנכ"ל גולדמן סאקס
דיוויד סולומון, מנכ"ל גולדמן סאקסצילום: בלומברג

סולומון אמר כי בראש סדר העדיפויות של הבנק עומדים נושאים כמו שוויון מגדרי בין העובדים, ושיפור התיאום בין חטיבות הבנק שמשרתות את אותם הלקוחות. בנוסף, סולומון היה אחד מהאחראים לכניסת הבנק לתחום ההלוואות ללקוחות.

בלנקפיין, 63, הוביל את הבנק במהלך המשבר הכלכלי ב-2008 ועיצב את המודל העסקי שלו לאחר המשבר. גולדמן מתמודד עם חטיבת מסחר שהיא כיום פחות רווחית ממה שהיתה לפני המשבר. כדי לכסות על הירידה ברווחיות בחטיבה זו החל הבנק להתמקד בתחומים אחרים כמו הלוואות ללקוחות. בנוסף, הבנק פתח סניפים בערים בסדר גודל בינוני, והכין את הקרקע לפעילות של בנקאות תאגידית.

רווחים והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי

הודעת גולדמן על מינוי המנכ"ל החדש הגיעה במקביל לפרסום תוצאות כספיות טובות מתחזיות האנליסטים. הבנק דיווח על רווח והכנסות גבוהים מהצפוי ברבעון השני של השנה, הודות לתוצאות חזקות בעסקי בנקאות ההשקעות והמסחר באג"ח.

גולדמן רשם ברבעון רווח של 2.35 מיליארד דולר, או רווח של 5.98 דולר למניה; לעומת רווח של 1.63 מיליארד דולר, או רווח של 3.95 דולר למניה, ברבעון השני של 2017. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 4.66 דולר למניה.

הבנק רשם ברבעון הכנסות של 9.4 מיליארד דולר, צמיחה של 19% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 8.74 מיליארד דולר. היקף הנכסים תחת ניהול גולדמן התכווץ ל-969 מיליארד דולר נכון לסוף הרבעון השני של השנה, לעומת 974 מיליארד דולר בסוף הרבעון הראשון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker