מרוויח פחות: הכנסותיו של הנשיא אובמה ירדו ב-2010 ל-1.7 מיליון דולר

להכנסותיו של נשיא ארה"ב תרמו בעיקר מכירות ספריו, כך עולה מהדו"ח שהגיש הבית הלבן עם סיום שנת המס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הרוויח בשנה שעברה פחות כסף מאשר בשנה שקדמה לה, אך הוא עדיין שמר על משכורת נאה - כך עולה מנתוני החזרי המס שפירסם הבית הלבן עם סיומה של שנת המס.

אובמה ואשתו מישל דיווחו על הכנסות של 1.73 מיליון דולר בשנה שעברה, רובן ממכירות הספרים שכתב הנשיא. מדובר בירידה חדה לעומת הכנסות של 5.5 מיליון דולר בשנה הקודמת. אובמה, שתומך בהעלאת המסים לעשירים, שילם לממשלה מסים בסך 453,770 דולר.

ברק אובמהצילום: בלומברג

בבלוג של הבית הלבן כתב הדובר ג'יי קרני כי "מרבית ההכנסות של משפחת אובמה היו ממכירות ספריו של הנשיא". בנובמבר 2010 יצא לאור ספר הילדים שכתב אובמה, “Of Thee I Sing: A Letter to My Daughters”. גם שני ספריו הקודמים עדיין נהנים ממכירות ערות, אף שנרשמה ירידה לעומת 2009, אז הושבע לנשיא. שכרו של אובמה ב-2009 כלל גם 1.4 מיליון דולר שקיבל עם זכייתו בפרס נובל לשלום, סכום שאותו תרם לצדקה.

הבית הלבן פירסם את נתוני החזרי המס של הזוג אובמה ושל סגן הנשיא ג'ו ביידן ביום שני, אשר היה המועד האחרון להגשת הדו"חות בארה"ב. שכרו של אובמה כנשיא הסתכם ב-400 אלף דולר, והכנסותיו ממכירות הספרים היו 1.4 מיליון דולר. הכנסותיהם של ביידן ואשתו ג'יל הסתכמו ב-379,178 דולר, מהם שילמו 86,626 דולר במסים פדרליים.

הזוג אובמה תרם בשנה שעברה 245 אלף דולר, שהם כ-14% מהכנסותיהם, ל-36 קרנות צדקה שונות. התרומה הגדולה ביותר היתה לקרן פישר האוס, אשר תומכת בחיילי הצבא האמריקאי ובני משפחותיהם. בנוסף, תרמו בני הזוג לקרן קלינטון-בוש לנפגעי רעש האדמה בהאיטי.

אובמה שב באחרונה לקדם את תוכניתו להעלות את המיסוי על העשירים בארה"ב, ואמר כי העלאת המסים צריכה לחול גם עליו. הנשיא תומך בהעלאת שיעור המס על המשתכרים מעל ל-250 אלף דולר לשנה מ-35% ל-39.6% ב-2013, אז יפוג תוקפן של הטבות המס מתקופת ממשל בוש, שהוארך באחרונה בעקבות פשרה עם הרפובליקאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker