המאבק באינפלציה: מדד המחירים לצרכן בגוש היורו עלה ב-2.7%; בהודו זינקה האינפלציה ל-9%

מחירי הדלק והחשמל זינקו ב-12.9% בחודש מארס; בגוש היורו זינקו עלויות התחבורה ב-5.6%

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מדד המחירים ליצרן בגוש היורו זינק בקצב מהיר מהצפוי של 2.7% בחודש מארס, לעומת מארס 2010, בעקבות עלייה חדה בעלויות התחבורה והדיור - כך דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי. במקביל, זינקה האינפלציה בהודו לרמה הקרובה ל-9%.

מדד המחירים לצרכן ב-17 ממדינות גוש היורו עלתה ב-2.4% במארס, לעומת חודש פברואר, וגבוהה כעת באופן משמעותי מיעדי האינפלציה של הבנק המרכזי האירופי. הדבר מחזק את ההערכות כי הבנק המרכזי יעלה פעם נוספת את הריבית בחודשים הקרובים, לאחר שהעלה אותה לראשונה מאז 2008 בשבוע שעבר.

הגורמים העיקריים להאצה באינפלציה במארס היו עלייה של 5.6% בעלויות התחבורה ועלייה של 5.1% בעלויות הדיור, בנוסף לעלייה חדה במחירי הדלק, הגז והחשמל. מבין מדינות הגוש, האינפלציה הנמוכה ביותר נרשמה באירלנד, עם עלייה של 1.2% במדד המחירים לצרכן, בעוד שרומניה רשמה את הזינוק החד ביותר במחירים עם אינפלציה שנתית של 8%.

במקביל, דיווח היום משרד המסחר בהודו כי האינפלציה במדינה הואצה ל-8.98% בחודש מארס, לעומת 8.31% בחודש פברואר. מחירי הדלק והחשמל בהודו זינקו ב-12.9% בחודש מארס, לאחר שעלו ב-11.5% בחודש פברואר, בעוד שמחירי המזון עלו ב-8.2% בשבוע שהסתיים ב-2 באפריל.

מוקדם יותר היום דיווחה לשכת הסטטיסטיקה של סין כי כלכלת סין צמחה בקצב מהיר מהצפוי של 9.7% ברבעון הראשון של 2011, מעל תחזיות הכלכלנים, שעה שהאינפלציה הואצה בקצב מיהר מהצפוי לעלייה החדה ביותר שלה מאז 2008. מדד המחירים לצרכן בסין זינק ב-5.4% במארס לעומת מארס 2010, לעומת תחזיות הכלכלנים להאצה של 5.2% באינפלציה, למרות שלוש העלאות ריבית עליהן הורה לאחרונה הבנק המרכזי של סין, בעקבות עלייה של 12% במחירי המזון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker