אובר לא מצליחה להתנער מהתדמית השלילית: האשמות נגד סמנכ"ל בחברה

עובדים בחברה מאשימים את מנהל התפעול הראשי באמירות גזעניות ופוגעניות כלפי נשים ■ חברת שיתוף הנסיעות מנסה לשקם את תדמיתה לאחר שערוריית ההטרדות בשנה שעברה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי אובר
משרדי אוברצילום: בלומברג

ברני הרפורד הגיע לאובר לפני שנה כדי לסייע בפתרון הבעיות של החברה. במקום זאת, הוא יצר בעיות חדשות. בשיחת ועידה שניהל עם עמיתיו, ביקר הרפורד, מנהל התפעול הראשי של החברה, את הופעתם של זוגות מעורבים בפרסומת של חברת שיתוף הנסיעות. הוא התווכח עם עמיתיו עד כמה נפוצים הזוגות המעורבים בקרב באנשים שיצפו בפרסומת. בנוסף, הוא טען כי העריכה של הפרסומת מבלבלת, וכי הוא לא הבדיל בין שתי נשים כהות עור בפרסומת מכיוון שהיתה להן תספורת דומה.

על אף שהרדפורד אמר לאחר השיחה כי הוא מתנצל על התבטאויותיו, עמיתיו טענו כי דבריו פוגעניים. לדבריהן, מדובר בדפוס התנהגותי, וכי הרדפורד דיבר כך במסגרת העבודה על נשים ומיעוטים. מאז הגישו כמה עובדים תלונות על הרטפורד למחלקת כוח האדם של אובר. העובדים פנו גם ישירות למנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי, ואמרו כי הוא פנה ישירות להרדפורד בנושא.

הידיעות על התנהלות זו של אחד ממנהלי אובר מגיעה בתקופה שהחברה מנסה לשקם את תדמיתה לאחר התהפוכות שהתחוללו ב-2017. שורה של שערוריות זיעזעה את אובר ב-2017 ובהן תלונות על אפליה ותרבות של הטרדות במקום העבודה. שערוריות אלה ואחרות הובילו להתפטרותו של המנכ"ל הקודם והמייסד טרוויס קלאניק. קוסרשאהי הגיע לחברה במטרה לפתור את הבעיות האלה.

התנהגותו של הרדפורד מעידה כי הבעיות לא עזבו את אובר למרות השינויים שחלו בה מאז מינויו של קוסרשאהי. מנהלים באובר אמרו כי הרדפורד נפגש לעתים קרובות עם האחראי על הגיוון בחברה, וכי הוא אמר לקוסרשאהי שהוא יעבור הדרכה בנושא וישפר את התנהלותו.

עם זאת, העובדים באובר חוששים כי חוסר הרגישות של המנהל הבכיר בחברה כלפי נשים ומיעוטים עשויה להשפיע על קידומם של נשים ומיעוטים בחברה. כמעט כל העובדים שכפופים ישירות להרדפורד הם גברים. רבים בחברה אמרו לו כי עליו לשקול לגוון יותר את המועמדים למשרות בכירות באובר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker