וילבור רוס קיבל אזהרה - וימכור את שארית מניותיו באיחור של שמונה חודשים

רגולטור האתיקה האמריקאי הורה לשר המסחר האמריקאי להיפטר ממניות שהיה אמור למכור במסגרת הסכם האתיקה שעליו חתם כשהושבע לתפקיד ■ המניות שלא מכר עלו מאז ב-15.5%

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
וילבור רוס
וילבור רוסצילום: בלומברג

שר המסחר האמריקאי וילבור רוס, אמר אתמול (ה') כי ימכור את כל המניות שהוא עדיין מחזיק, לאחר שרגולטור האתיקה של הממשל קבע כי אם לא יעשה כך, יווצר מצב של ניגוד עניינים "שיכול להוביל לעבירה פלילית רצינית".

רוס הסכים להיפטר מכמה נכסי בהסכם האתיקה שעליו חתם, לרבות כל אחזקותיו ב אינווסקו , בתוך 90 יום מהשבעתו, ונכסים מורכבים יותר בתוך 180 יום.

אולם, בדו"ח ות שהגיש המשרד לאתיקה ממשלתית, רוס חשף מכירות של נכסים שלטענת המשרד, היה אמור כבר למכור, כולל 20 מיליון דולר במניות אינווסקו. מנהל המשרד דיווי דאפול, שלח לרוס מכתב ובו נכתב כי העובדה שלא מכר בזמנו את הנכסים "משפיעה באופן שלילי" על אמון הציבור בממשל טראמפ.

אין ראיות לכך שרוס הפר חוקים שנוגעים לניגוד עניינים, כתב אפול. אך "העובדה שהם לא נמכרו כבר יוצרת את האפשרות של עברה פלילית רצינית מצדך וחותרת תחת אמון הציבור".

רוס פירסם הצהרה ובה נאמר כי "ההשקעות שלי היו מורכבו וכללו מאות נכסים". לדבריו הוא דיווח בעצמו על הטעות ועבד עם משרד האתיקה של משרד הסחר כדי להימנע מניגוד עניינים. רוב אמר כי כדי לחדש את אמון הציבור, הוא ימכור מניות שמותר לו לשמור במסגרת הסכם האתיקה שלו וכי תהליך המכירה יעבור דרך הרשות לניירות ערך (SEC).

רוס מכר מניות של חברת אינווסקו, העוסקת במתן שירותי ניהול וייעוץ השקעות ברחבי העולם, בשווי 50-20 מיליון דולר בדצמבר האחרון - שמונה חודשים אחרי שהבטיח לעשות זאת. שווי המניות גדל בתקופה זאת ב-15.5%. אינווסקו רכשה את החברה של רוס, WL רוס ב-2006.

רוס חשף נכסים בשווי של 336 מיליון דולר לקראת השימוע של בסנאט. מדד המיליארדרים של בלומברג חישב בנובמבר כי הונו הנקי מוערך ב-860 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker