"הפלייבוי של גוגל": ספר חדש חושף את יחסיו של סרגיי ברין עם עובדות גוגל

"אלוהים אדירים, זאת תביעת הטרדה מינית שמחכה לקרות!" ■ ספר חדש של העיתונאי אדם פישר מצייר תמונה מטרידה לגבי מה שהתרחש במסדרונות חברת הענק בתחילת דרכה ■ הספר מבוסס על עדויות של עובדי גוגל באותן שנים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים53
סרגיי ברין ולארי פייג'
מייסדי גוגל, סרגיי ברין (מימין) ולארי פייג'צילום: אי פי

ספר חדש על ראשית דרכה של גוגל כולל תיאורים לפיהם המייסד-שותף סרגיי ברין נחשב ל"פלייבוי" בקרב עובדות החברה.

ספרו החדש של העיתונאי אדם פישר, "Valley of Genius: The Uncensored History of Silicon Valley", מבוסס על ראיונות ושיחות עם עובדי גוגל בתחילת דרכה, פרופסורים באוניברסיטת סטנפורד, ובעלי עניין המעורים היטב בתקופת ייסוד החברה.

המגזין "וניטי פייר" פירסם השבוע קטע מתוך הספר הכולל עדויות לפיהן סביבת העבודה בגוגל היתה פעם טעונה מינית וברין נחשב ל"נער השעשועים של גוגל".

"הוא נודע כמי שהיה נתפס בקלקלתו עם עובדות של החברה בחדר העיסויים", סיפר צ'רלי איירס, לשעבר שף מנהלים בחברה, בקטע מתוך הספר. "הוא החליף הרבה ידיים".

התר קיירנס, שנמנתה על 200 העובדים הראשונים שגייסה החברה, אמרה כי האווירה בגוגל התאפיינה במתח מיני. "תזכור, היינו חבורה של בני עשרים ומשהו חוץ ממני - שהייתי עתיקה בת 35 - כך שהיו שם הרבה הורמונים", סיפרה.

איירס סיפר בספר כי כאשר מחלקת משאבי אנוש של החברה העלתה שאלות לגבי אופן התנהגותו של ברין, הוא אמר בתגובה כי הוא רשאי להתנהל כלפי עובדות שלו בכל צורה שיראה לנכון.

"משאבי אנוש אמרו לי שהתגובה של סרגיי היתה, 'למה לא? הן עובדות שלי'," סיפר איירס. "אבל העובדות שלך לא נועדו כדי להשתגל! זאת לא הגדרת המשרה שלהן".

קיירנס אף היא העידה כי היתה מוטרדת מהתנהגותו של ברין. "אלוהים אדירים, זאת תביעת הטרדה מינית שמחכה לקרות! זה היה מה שהדאיג אותי", היא נזכרה בספר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker