ממשלת בריטניה נתנה למרדוק אור ירוק להשתלט על סקיי

פוקס המאה ה-21 של מרדוק מנהלת מאבק מול ענקית הכבלים האמריקאית קומקאסט על רכישת סקיי, שעד עכשיו רק 39% ממנה היו בבעלותה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חדרי בקרה סקיי ניוז
חדר בקרה בסקיי ניוז

ממשלת בריטניה אמרה היום (ה') כי לא תתנגד לניסיונה של פוקס המאה ה-21 של רופרט מרדוק להשתלט על חברת הטלוויזיה בלוויין סקיי, מה שמסיר את המכשול הרגולטורי האחרון שעמד בפני הרכישה.  

שר התרבות הבריטי ג'רמי רייט נתן ל פוקס אור ירוק לרכישת הנתח של 61% בסקיי שבו היא לא מחזיקה. אחד התנאים לעסקה הוא שמרדוק – שמחזיק גם בעיתונים כמו "טיימס" הלונדוני ו"סאן" בבריטניה - ימכור את ערוץ סקיי ניוז, כדי לצמצם את השפעתו בשוק המדיה החדשותית בבריטניה.

האישור מביא לקצם 19 חודשים של חקירות רגולטוריות, אך כעת יצטרך מרדוק להיאבק בענקית הכבלים האמריקאית קומקאסט , אשר מבקשת אף היא לרכוש את סקיי.

קומקאסט העלתה אתמול את הצעת הרכש שלה לסקיי ב-18% ל-14.75 ליש"ט למניה, הצעה שמעריכה את סקיי בשווי של 25.9 מיליארד ליש"ט (34.1 מיליארד דולר). ההצעה הוגשה כמה שעות לאחר שמרדוק הגיש בעצמו הצעה חדשה לפי שווי של 24.5 מיליארד ליש"ט.

פוקס עצמה היתה בחודשים האחרונים מושא למאבק בין דיסני וקומקאסט, אשר מבקשות לרכוש את נכסיה בתחום הבידור, כולל אולפני הקולנוע וחלק מרשתות הטלוויזיה שלה. אם קומקאסט תצליח לרכוש את סקיי, יועציה עשויים לייעץ למנכ"ל קומקאסט בריאן רוברטס לסגת מהניסיון לרכוש את נכסי הבידור שלה כדי להתמקד בסקיי, לפי דברים שאמר לבלומברג מקורב לעניין.

מרדוק כבר הגיע להסכם למכירת נכסי הבידור של פוקס לדיסני, כולל הנתח שלו בסקיי, ובעלי המניות של פוקס צפויים להצביע על כך ב-27 ביולי. כדי להישאר במירוץ על רכישת סקיי, צריכה קומקאסט כעת להגיש הצעה גבוהה יותר מזו של מרדוק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker