מי המשקיע המסתורי שמכר מניות פלייטק ב-160 מיליון ד' לפני אזהרת הרווח שגרמה לקריסתה?

פלייטק הבריטית, שנוסדה על ידי טדי שגיא, פירסמה בשבוע שעבר אזהרת רווח שגררה את מנייתה לנפילה יומית של 26% בבורסת לונדון

לוגו בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פלייטק מור וייזר
מנכ"ל פלייטק מור וייזרצילום: בלומברג

משקיע שזהותו אינה ידועה מכר מניות של חברת פלייטק בשווי של כ-160 מיליון דולר כשבועיים לפני שהחברה, שנוסדה על ידי טדי שגיא, פירסמה אזהרת רווח שגרמה לקריסת מנייתה - כך אמרו אנשים המעורים במצב.

דסק המסחר של גולדמן סאקס החל להציע למכירה את המניות ב-14 ביוני, כך אמרו האנשים שביקשו לשמור על עילום שם. מוכר המניות היה קרן גידור מארה"ב, אמרו שניים מהמקורות.

מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע בארה"ב (SEC) ב-19 ביוני הראו כי בנק מורגן סטנלי צמצם את החזקותיו בפלייטק מ-5% לפחות מ-3%. מורגן סטנלי החזיק את המניות עבור משקיע, אמרו שניים מהמקורות. נציגי שני הבנקים ופלייטק לא השיבו לפניות לקבלת תגובתם.

פלייטק הבריטית, המספקת פלטפורמות לאתרי הימורים מקוונים, פירסמה בשני ביולי אזהרת רווח בשל תחרותיות גוברת בשוקי אסיה, שגררה את מניית החברה לנפילה יומית של 26% בבורסת לונדון. מחיר המניה נמוך כעת ביותר מ-30% משהיה ביום לפני פרסום האזהרה.

נתח המניות שהחליף ידיים בפלייטק סביב זמן המכירה היה כ-14 מיליון מניות או כ-4% ממניות החברה, לפי נתוני בלומברג. מחזור המסחר היומי הממוצע במניות פלייטק הוא כ-1.6 מיליון מניות, לפי הנתונים.

מנהלי החברה ואחרים שיש להם גישה למידע משמעותי מנועים, על פי הרגולציה האירופית, מלמכור מניות במשך 30 ימים לפני מועד פרסום דו"חות כספיים שנתיים או דו"חות ביניים. על משקיעים אחרים לא חלות מגבלות מפורשות - אלא אם כן יש להם גישה למידע פנים.

מניית פלייטק נפלה היום בלונדון ב-3.1% ונסגרה במחיר של 500.2 פני, בעקבות הורדת המלצה ל"נייטרלי" מצד אנליסטים של קרדיט סוויס. מניית החברה נפלה ב-42% מתחילת השנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום