טוויסט בעלילה? מתכנת מניו יורק טוען לבעלות על 50% בפייסבוק

פול סגליה, אשר תבע את צוקברג כבר בשנה שעברה, הציג בבית המשפט ראיות חדשות שתומכות בטענותיו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

פול סגליה, מפתח תוכנה מניו יורק אשר תבע בשנה שעברה את מייסד פייסבוק מארק צוקרברג בטענה כי הוא זכאי לנתח של 84% מהרשת החברתית, הגיש שוב תביעה נגד צוקרברג, ובה הוא דורש 50% מן הרשת החברתית ומציג אימיילים שכביכול נשלחו אליו מצוקרברג.

התביעה, שהוגשה אתמול בבית משפט פדרלי בבאפלו שבניו יורק, כוללת ראיות חדשות, אשר תומכות בטענתו של סגליה לפיהן צוקרברג התחייב בשנת 2003 להעניק לו מחצית מהחברה. בין היתר הציג סגליה תכתובת אימייל עם צוקרברג שבה דן עמו בתנאי החוזה ביניהם ובפיתוח הרשת החברתית, שנקראה בתחילה The Face Book.

צילום: איי-פי

סגליה, אשר לא למד עם צוקרברג, טוען כי חתם על חוזה עם צוקרברג לפיתוח שפת התוכנה והקונספט לאתר שנהפך מאוחר יותר לפייסבוק. לדבריו, הוא שכר את שירותיו של צוקרברג בעקבות מודעה שפרסם בקרייגסליסט, ובה חיפש מתכנת לפרויקט שנקרא StreetFax. לפי התביעה, הסכים סגליה באפריל 2003 לשלם לצוקרברג אלף דולר על עבודתו בפרויקט, והתחייב להשקיע אלף דולר בפרויקט פייסבוק, שצוקרברג החל לפתח. לפי אחד האימיילים, צוקרברג ביקש מסגליה להשתמש בקוד השייך ל- StreetFax עבור פייסבוק.

כמו כן, הציגה התביעה אימייל שבו שכנע סגליה את צוקרברג לאפשר לגולשים שימוש בפייסבוק בחינם. "האימיילים מכילים בדיוק את מה שניתן לצפות משני אנשים שמנסים לפתח אתר אינטרנט", אמר רוברט בראולי, עורך דינו של סגליה, לבלומברג. סגליה טוען כי צוקרברג הונה אותו ושיקר בנוגע להצלחתה הראשונית של הרשת החברתית באוניברסיטת הרווארד שבה למד. לטענת סגליה, הוא תרם את זמנו, רעיונותיו והניסיון שלו להקמתה של פייסבוק, ומעולם לא קיבל את התמורה המגיעה לו.

בפייסבוק דוחים את טענותיו של סגליה. "זוהי תביעת הונאה שהוגשה על ידי עבריין מורשע, ואנחנו מצפים בכיליון עיניים להזדמנות להגן על עצמנו בבית המשפט", אמר אורן סניידר, עורך הדין של פייסבוק, לבלומברג. סגליה הודה ב-1997 באשמת החזקת פטריות הזיה ושילם על כך קנס של 15 אלף דולר.

התביעה המקורית של סגליה הוגשה ביוני 2010 בבית משפט במחוז אלגני בניו יורק, ובה נטען כי הוא חתם על חוזה בן שני עמודים עם צוקרברג. בתביעה המקורית דרש סגליה 84% מהחברה, היות שלדבריו בחוזה ביניהם צוקרברג התחייב לתת לו אחוז נוסף בחברה - מעבר ל-50% - על כל יום שבו מתעכבת השלמת העבודה על האתר. בתביעה החדשה, שהועברה כאמור לבאפלו, הוריד סגליה את הנתח שהוא דורש ל-50%, בעקבות בקשתו של צוקרברג, לטענתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker