זנית אופטימדיה: האירועים במצרים וביפן יפגעו בשוק הפרסום העולמי

חברת הפרסום הורידה תחזית הצמיחה שלה לשוק הפרסום העולמי מ-4.6% ל-4.2%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ההשקעות העולמיות בפרסום נפגעו על ידי רעידת האדמה ביפן ובמזרח התיכון, להערכת חברת הפרסום זנית אופטימדיה, שהורידה את תחזיתה לשוק הפרסום השנה בכ-2.5 מיליארד דולר. זנית אופטימדיה, מקבוצת פובליסיס, הורידה את תחזית הצמיחה שלה לשוק הפרסום העולמי מ-4.6% ל-4.2%. עם זאת, החברה ציינה כי ההתאוששות היסודית של שוק הפרסום נותרה איתנה. עבור השנה הבאה, צופה זנית אופטימדיה צמיחה חזקה.

זנית אופטימדיה ציינה כי להפסקת הפרסום במצרים השלכות מיידיות על הפרסום בטלוויזיה. גם ביפן נעצר הפרסום כמעט כליל בשבועות שלאחר רעידת האדמה, כאשר חברות השידור החליפו כמעט את כל הפרסום בתשדירי שירות, וחברות רבות זהירות הרבה יותר לגבי המסרים והמיקום של פרסומותיהן. "הפסקות חשמל ובעיות הפצה צפויות לפגוע בצריכת המדיה בחודשים הקרובים ביפן", נכתב בדו"ח של זנית אופטימדיה. החברה צופה ירידה של 4.1% בשוק הפרסום היפני, וצניחה של 20% בשוק הפרסום המצרי. "עם זאת, בטווח הארוך איננו מצפים כי זעזועים אלו יפגמו בהתאוששות העולמית", נכתב.

החברה העלתה את תחזיתה לשוק הפרסום העולמי ב-2012 מ-5.2% ל-5.8%. 2012 היא שנה של משחקים אולימפיים ושל אליפות אירופה בכדורגל, שני ארועים המגדילים לרוב את הצמיחה בפרסום ב-1%-2%. עבור יפאן צופה זנית גידול של 4.6% בפרסום ב-2010, ועבור מצרים – גידול של 12%.

זנית אף ציינה כי להערכתה, הפרסום העולמי באינטרנט ידיח את העיתונות המודפסת כמדיום השני בגודלו בשוק הפרסום - אחרי הטלוויזיה - כבר ב-2013. החברה צופה כי ההוצאות על פרסום בעיתונות המודפסת יירדו מ-95 מיליארד דולר ב-2010, ל-91 מיליארד דולר ב-2013. ההוצאות על פרסום באינטרנט, לעומת זאת, צפויות לצמוח מ-63 מיליארד דולר ב-2010, ל-94.5 מיליארד דולר ב-2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker