ברנס אנד נובל פיטרה את המנכ"ל מבלי לשלם לו פיצויים

החברה מסרה כי דמוס פרנרוס לא פוטר בגלל סיבות של מחלוקות בחברה, חשד להונאה או בעיות פיננסיות

לוגו בלומברג
בלומברג
חנות ברנס אנד נובל
חנות ברנס אנד נובלצילום: בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

ברנס אנד נובל פיטרה את דמוס פרנרוס, מנכ"ל רשת החנויות הספרים, בגין הפרת מדיניות החברה, ומסרה כי הוא יעזוב את תפקידו מבלי לקבל פיצויי פיטורים. דוברת החברה סירבה למור מדוע פרנרוס סיים את תפקידו.

החברה מסרה ביום שלישי כי פיטוריו של המנכ"ל לא נעשו בגלל חילוקי דעות בחברה בנוגע לדו"חות פיננסים, מדיניות או חשד להונאה. ברנס אנד נובל תחל בחיפושים אחר מנכ"ל חדש. בינתיים החברה חילקה את תפקידיו של פרנרוס בין שורה של מנהלים בכירים ביניהם, אלן לינדסטרום – סמנכ"ל הכספים, טים מנטל - מנהל השיווק הראשי וקארל האוך – סגן נשיא החנויות.

פרנרוס, 56, סיים את שנתו הראשונה בתפקיד המנכ"ל לפני כחודשיים. מניית ברנס אנד נובל ירדה ביותר מ-30% מאז שפרנרוס נכנס לתפקידו באפריל 2017, והגיעה לרמתה הנמוכה ביותר זה 25 שנה במארס האחרון, על רקע התגברות התחרות מול אמזון. פרנרוס אמר ביוני, לאחר שחברה פרסמה אזהרת רווח, כי לוקח זמן לבצע שינוי מקיף בחברה.

תחת הנהגתו החברה המשיכה להידרדר, ודיווחה על ירידה של 5.4% במכירות בחניות זהות בשנת התקציב האחרונה של החברה. פרנרוס תמך בתחילה בגישה של קודמיו בתפקיד – להגדיל  את ההכנסות על די מכירת מתנות ומוצרים שאינם ספרים. בחודש שעבר אמר פרנרוס שברנס אנד נובל תחדש את מאמציה להיכנס לתחום המשחקים והצעצועים, על רקע קריסת טויס אר אס.

פיטוריו של פרנרוס מגיעים פחות משנתיים לאחר פיטוריו של המנכ"ל הקודם רון בוייר, לשעבר מנכ"ל סירס קנדה. "בוייר לא התאים", מסרה רשת חנויות הספרים בזמנו. ברנס אנד נובל מסרה כי הדירקטוריון בחר לסיים את תפקידו של פרנרוס לאחר התייעצות עם פירמת עורכי הדין פול, וייס, ריפקינד, וורטון וגריסון, מבלי לפרט מה גרם למהלך.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker