חברות הטלקום באירופה מזדרזות להעלות תעריפים סיטוניים לפני החמרת הרגולציה

מונופולי הטלפוניה מעלים את התעריפים להחכרת הרשתות ב-25%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

חברות הסלולר הגדולות באירופה מתכוננות להעלות את מחיר שירותי הפס הרחב והטלפוניה באירופה לקראת החלתם של חוקים חדשים המחמירים את הרגולציה במגזר באירופה. החוק החדש יעניק לנציבות האירופית השפעה גדולה ביותר בקביעת תעריפי הסלולר.

בגרמניה, איטליה וספרד מבקשים המונופולים לשעבר דויטשה טלקום, טלקום איטליה וטלפוניקה להעלות ב-25% תוך שלוש שנים את התעריפים שהם גובים עבור החכרת קווי התקשורת הקרקעיים שלהם.

תעריפי הגישה הסיטוניים הללו, שמחירם הממוצע הוא 6.67 יורו ללקוח לחודש באירופה, יועלו לפני 25 במאי, המועד שבו תקבל הנציבות האירופית סמכות לערער על החלטות תעריפים ארציות. חברות הסלולר הקטנות, שחוכרות את הקווים, התלוננו על העלאת התעריפים.

החברות הגדולות אומרות כי העלאת התעריפים חיונית בגלל גידול בהוצאות התפעוליות והמעבר לרשתות סיבים אופטיים. האטת ההשקעה בפיתוח רשתות חדשות תפגע ביעד הנציבותה אירופית להביא שירותי אינטרנט מהיר עם קצב הורדות של לפחות 30 מגאביט לשנייה לכל תושבי האיחוד האירופי עד 2020.

אולם נציגת חברות הסלולר הקטנות, איגוד הטלקום התחרותי של אירופה, אמרה, "העלאת התעריפים נועדה לשמר את הדומיננטיות של המונופולים לשעבר". החברות הקטנות טוענות שהתעריפים לחכירת הרשתות הישנות, שמבוססות על חוטי נחושת, הם גבוהים באופן לא מוצדק, שכן כל עלויות ההשקעה ברשתות אלו כבר הוחזרו לפני עשרות שנים.

העלאות התעריפים של הרגע האחרון הם חלק ממאבק של חברות הטלפון הגדולות מול הנציבות האירופית על השליטה בגישה והרווחיות ברשתות שלהן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker