אירופה פתחה את השבוע בירידות: פאריס איבדה 0.6%

מגזר הבנקאות הבריטי רשם עליות בעקבות המלצות חמורות פחות מהצפוי למגזר

מיכל רמתי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות אירופה ננעלו בירידות, לאחר שביום שישי נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר זה חודש. עם זאת, מניות הבנקים הבריטיים התחזקו בעקבות פרסום המלצות לרפורמה בבנקים במדינה. פאריס ירדה ב-0.6%; פרנקפורט איבדה 0.2%. לונדון ננעלה כמעט ללא שינוי. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נסוג ב-0.2%.

ירידות נרשמו גם בבורסות המדינות עתירות החובות (PIIGS). מדריד ירדה ב-0.3%; מילנו איבדה 0.1%; אירלנד נסוגה ב-0.9%; אתונה נפלה ב-3.2%, על רקע הערכות גוברות כי האיחוד האירופי יאפשר לה לארגן מחדש חובותיה. לעומת זאת, פורטוגל, שביקשה בשבוע שעבר חילוץ מהאיחוד האירופי, עלתה ב-0.2%.

מדד סטוקס 50

מניות הבנקים הבריטים התחזקו לאחר פרסום המלצות פחות חמורות מהצפוי לרפורמה במגזר הפיננסי במדינה. לפי ההמלצות של ועדת הרפורמה לבנקים (ICB) יחס הלימות ההון של הבנקים הגדולים בבריטניה יעמוד על 10% והפעילות הבנקאית הקמעונית תופרד מבנקאות ההשקעות. מניית רויאל בנק אוף סקוטלנד התחזקה ב-2.3%. מניית ברקליס עלתה ב-2.8%; מניית לוידס הוסיפה 0.3%.

מניית דויטשה בורסה עלתה ב-0.9% לאחר שדירקטוריון NYSE דחה את הצעת הרכש של נאסד"ק, מפעילת הבורסה השנייה בגודלה בארה"ב, בסך 11.3 מיליארד דולר. דירקטוריון NYSE הודיע כי אישר את הצעת הרכש המתחרה, של דויטשה בורסה, בסכום של 9.67 מיליארד דולר בנימוק כי להצעה זו יש סיכוי גדול יותר לקבל אישור רגולטורי והיא תייצר יותר ערך לבעלי המניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker