פייזר מעלה את מחיר הוויאגרה ו-100 תרופות נוספות

לפי דיווח ב"פייננשל טיימס", מחירי כמה מהתרופות של ענקית הפארמה האמריקאית עלו ב-20% מתחילת 2018

סוכנויות הידיעות
ויאגרה
ויאגרהצילום: בלומברג

חודש לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אותת כי יצרניות התרופות יורידו מחירים בקרוב, חברת התרופות הגדולה ביותר בארה"ב העלתה את מחיריהם של 100 תרופות וטיפולים שונים. פייזר העלתה מחירי תרופות ידועות, בהן ויאגרה - כך לפי דיווח ב"פייננשל טיימס". לפי הדיווח, העלאת המחירים נכנסה לתוקף ב-1 ביולי, ומדובר בהעלאה של 9% בממוצע, הרבה מעבר לאינפלציה, ששיעורה כיום כ-2%.

זוהי הפעם השנייה השנה שפייזר מעלה את מחירי התרופות, כאשר מחירן של חלק מהתרופות עלה ב-20% ב-2018. המחיר הסיטונאי הממוצע של 100 מיליגרם ויאגרה הוא כ-88.4 דולר - עלייה של 20% מינואר, אז המחיר היה 73.85 דולר. מחיר טיפות העיניים קסאלטן לטיפול בגלוקומה הוא כעת 107.05 דולר לעומת 89.38 דולר בתחילת השנה.

פייזר, שהכנסותיה ב-2017 הסתכמו ב-52.8 מיליארד דולר, הוזילה את מחיריהן של חמישה מוצרים בשיעור של 16%-44%, כך דיווח "פייננשל טיימס". פייזר מסרה בתגובה כי רוב מחירי התרופות ברשימה נותרו ללא שינוי, וכי המחירים האלה לא משקפים את המחיר הסופי שמשלמים מטופלים או חברות הביטוח עבור התרופות.

עליית מחירי התרופות בארה"ב עוררה זעם ציבורי בארה"ב, וטראמפ אמר במהלך קמפיין הבחירות שלו כי חברות התרופות "מתחמקות מרצח". טראמפ הכריז בסוף מאי על תוכנית להורדת מחירי התרופות, אך ההצעה לא כללה לוח זמנים ליישומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker