וילבור רוס: "עדיין מוקדם מכדי לדון באפשרות של יציאת ארה"ב מארגון הסחר העולמי"

אתמול דיווח אתר אקסיוס כי הבית הלבן גיבש טיוטת חוק שתאפשר לנשיא דונלד טראמפ להתעלם מחוקים בסיסיים של ארגון הסחר העולמי ותעניק לו את הסמכות לעדכן את גובה המכסים בעבור מדינות שונות

לוגו בלומברג
בלומברג
וילבור רוס
וילבור רוסצילום: בלומברג

שר המסחר האמריקאי וילבור רוס, אמר היום (ב') כי עדיין מוקדם מכדי לדון באפשרות של יציאת ארה"ב מארגון הסחר העולמי (WTO), כחלק מהדרכים השונות שבהם בודק ממשל טראמפ כיצד ניתן לשפר את הגוף הגלובלי.

"ארגון הסחר העולמי יודע כמה רפורמות נדרשות. לכן אני סבור שיש צורך לעדכן ולתאם את פעילויותיו, ואז לראות לאן זה מוביל", אמר רוס בראיון לרשת CNBC. "עם זאת, אני חושב שעדיין מוקדם מדי מכדי לדון ביציאה מהארגון".

אתמול דיווח אתר "אקסיוס" כי הבית הלבן גיבש טיוטת חוק שתאפשר לנשיא דונלד טראמפ להתעלם מחוקים בסיסיים של ארגון הסחר העולמי ותעניק לו את הסמכות לעדכן את גובה המכסים בעבור מדינות שונות. טראמפ אמר ביום שישי כי אינו מתכנן לצאת מהארגון, לאחר ש"אקסיוס" דיווח כי הנשיא אמר לעוזרים בכירים שוב ושוב כי הוא רוצה שארה"ב תעזוב את הארגן שהמטה שלו נמצא בז'נבה.

ארה"ב עירבה את ארגון הסחר העולמי בסערת הסחר שעוררה כשחסמה מינוי מומחים למשפט בגוף שאחראי על הערעורים בארגון - בית המשפט הגבוה ליישוב סכסוכי סחר בין מדינות. ממשל טראמפ יצא נגד הארגון בתואנה כי הוא מתערב בנושאי סחר, ואמר כי סין לא עמדה בהתחייבותה לארגון כי תפתח את הכלכלה שלה, כשהתקבלה לארגון ב-2001.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker