הדיונים על התקציב בקונגרס האמריקאי כשלו - שירותי הממשל צפויים להיות מושבתים החל ממחר

הנשיא אובמה אמר כי הוא מקווה שתושג הסכמה ברגע האחרון, לאחר שמרתון שלישי של דיונים נכשל הלילה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אמר כי הוא מקווה שהמחוקקים בארה"ב יצליחו להגיע היום ברגע האחרון להסכם אשר ימנע את השבתת שירותי הממשל, וזאת לאחר שסבב שלישי של דיונים מרתוניים עם מנהיגי הקונגרס על התקציב הפדרלי הגיע למבוי סתום.

לאחר שנפגש עם יו"ר בית הנבחרים, ג'ון ביינר, ועם מנהיג הרוב בסנאט הארי ריד, אמר אובמה כי ישנן עדיין סוגיות שנותרו לא פתורות, וכי הוא מקווה לפריצת דרך שתמנע את השבתת השירותים, אשר צפויה להתחיל בחצות הלילה.

"אני עדיין לא מוכן להביע אופטימיות מוגזמת, אך אני חושב שהתקדמנו", אמר אובמה לעיתונאים. "התקווה שלי היא, שאוכל להודיע לעם האמריקאי מוקדם בבוקר שנמנענו מהשבתה". אובמה ביטל ביקור מתוכנן שלו באינדיאנפוליס, לשם היה אמור לנסוע על מנת לקדם את מדיניות האנרגיה שלו.

המחלוקת בין הממשל לרפובליקאים נוגעת לתקציב ארה"ב לשנת התקציב הנוכחית, שתסתיים ב-30 בספטמבר. היום בלילה יחלוף המועד האחרון להשלמת עסקה, ומנגנון מימון חירום שמאפשר לממשל לפעול גם ללא תקציב יגיע לקצו. לאחר מכן, יושבתו שירותי הממשל הלא-חיוניים, בראשונה מאז השבתות שירותי הממשל ב-1995-1996. אם יושבתו שירותי הממשל הלא חיוניים, 800 אלף עובדים ישבתו מעבודה, פארקים לאומיים יהיו סגורים לציבור, לא יינתנו החזרי מס ולא יונפקו דרכונים ואישורים נוספים של הממשלה.

אתמול איים הממשל להטיל וטו על הצעה של הרפובליקאים לקיצוצים תקציביים בסך 12 מיליארד דולר, בתמורה לאישור מנגנון זמני שיאפשר הארכה של שבוע נוסף במגעים. ממשל אובמה כינה את הצעד של הרפובליקאים "הסחת דעת מהעבודה האמיתית" של הגעה לפשרה.

ברק אובמה הכריז השבוע כי יתמודד השבוע פעם נוספת על נשיאות ארה"בצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker