למרות רעידת אדמה בעוצמה 7.4 ביפן: הוסרה אזהרת הצונאמי

לאחר הרעש התבקשו התושבים באזורים בהם פורסמה אזהרת צונאמי להתפנות ולעבור למקום גבוה

סוכנויות הידיעות
TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות
TheMarker Online

שתי רעידות אדמה בעוצמה של 7.4 בסולם ריכטר הורגשו לפני כחצי שעה בטוקיו ובאזורים נוספים ביפן. הרעידות הורגשו זו לאחר זו בהפרש של דקות ספורות, ובעקבותיהן פורסמה אזהרת צונאמי. התושבים שגרים באזורים אליהם מתייחסת האזהרה התבקשו להתפנות ולעבור למקום גבוה יותר.

מוקד הרעש היה בים במרחק של 118 קילומטרים מצפון לעיר פוקושימה. חברת טפקו, שמפעילה את הכורים הגרעיניים בפוקושימה, מסרה כי היא ערכה בדיקות לבחינת המצב בכורים וכי לא נגרם נזק נוסף. הטלוויזיה ביפן דיווחה כי גלי הצונאמי צפויים להיות בגובה של מטר אחד, וכי רעש האדמה לא היה חזק מספיק כדי לגרום לזעזוע בניינים בעיר טוקיו.

בחודש שעבר התרחשה רעידת אדמה בעוצמה 9 בסולם ריכטר ביפן, ומיד לאחריה הגיעו גלי צונאמי בגובה 10 מטרים. מדובר ברעידת האדמה החזקה ביותר ביפן ב-140 השנים האחרונות, והיא גרמה להרס רב בשווי מיליארדי דולרים ולעשרות אלפי הרוגים.

בעקבות רעידת האדמה וגלי הצונאמי יפן הזהירה מסכנת קריסה של הכורים הגרעיניים בתחנת הכח פוקושימה דאיצ'י של חברת טוקיו אלקטריק פאואר, לאחר שמנגנון הקירור בו נפגע ברעידה.

ראש ממשלת יפן, נאוטו קאן, התייצב מול כלי התקשורת והצהיר: "אנחנו עושים כל מה שניתן כדי למזער את הנזק. אנחנו נשתף פעולה כדי לפעול במהרה ולסייע לבנינו, משפחותינו ושכנינו להתמודד עם האסון הנורא הזה".

צונאמי שנגרם בעקבות רעידת אדמהצילום: רויטרס

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker