עקב החרם של ארה"ב: ZTE הסינית לא יכולה לתקן את המשתנות במשרדיה

יצרנית הסמארטפונים הסינית שגישתה לספקית בארה"ב נחסמה: "אסור לנו לקנות את החלקים הנדרשים כדי לתקן את השירותים מכיוון שהם מתוצרת חברה מניו ג'רזי"

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משרדי ZTE בבייג'ין
משרדי ZTE בבייג'יןצילום: Ng Han Guan/אי־פי

יצרנית הסמארטפונים הסינית ZTE, שגישתה לספקי רכיבים מארה"ב נחסמה לאחר שהפרה סנקציות אמריקאיות נגד איראן וצפון קוריאה, טוענת כי אין באפשרותה לתקן משתנות בשירותים במשרדיה מחשש כי תפר בכך את האיסור שהטילו עליה הרשויות בארה"ב.

מחלקת המנהלה של ZTE תלתה הודעה בשירותי הגברים במשרדי החברה בעיר שנזן בו התנצלה כי אין באפשרותה לתקן את המשתנות המקולקלות מכיוון שהן מתוצרת אמריקן סטנדרד, יצרנית ציוד סניטרי מניו ג'רזי, ועל כן רכישת החלקים הנדרשים לתיקונן תהווה הפרה את האיסור האמריקאי, דיווח העיתון הסיני "סאות צ'יינה מורנינג פוסט".

בהודעה, שצילום שלה הופץ ברשתות החברתיות ואומת על ידי העיתון, גם התחייבה מחלקת המנהלה לתקן את המשתנות מיד לאחר הסרת האיסור האמריקאי. "נאסר עלינו לרכוש רכיבים או ציוד מארה"ב", אמר לעיתון אדם המעורה במצב אשר ביקש לשמור על עילום שם. ZTE, יצרנית ציוד הטלקום השנייה בגודלה בסין, לא השיבה לפניות העיתון לקבלת תגובתה.

הממשל האמריקאי חסם באפריל את גישתה של ZTE לספקים בארה"ב, בטענה כי החברה הפרה הסדר שהושג לאחר שהפרה את הסנקציות על איראן וצפון קוריאה, ואחר כך שיקרה בעניין. שבועות ספורים לאחר הודעת החסימה נאלצה ZTE לחסל כמעט לחלוטין את פעילות הייצור שלה.

עם זאת, מוקדם יותר החודש הסכימה ZTE לשלם למשרד המסחר האמריקאי קנס שיא של 1.4 מיליארד דולר, בהם 400 מיליון דולר שיופקדו בידי צד שלישי למקרה של הפרות עתידיות, כדי שתורשה לה לשוב ולרכוש ציוד בארה"ב.

החברה גם התחייבה להחליף את הנהלתה ואת הדירקטוריון. הקנס ששילמה הצטרף לקנסות בסך כמיליארד דולר שכבר שילמה בשנה שעברה לרשויות בארה"ב.

ZTE כבר העבירה לרשויות בארה"ב את כספי הקנס האחרון בסך מיליארד דולר, ונמצאת בשלבים אחרונים של הקמת חשבון שיופקד בידי צד שלישי למקרה של הפרות עתידיות.

עם זאת, למרות ההסדר עם משרד המסחר האמריקאי, גורל החברה הסינית עדיין אינו ברור לאחר שבשבוע שעבר אישר הסנאט בארה"ב הצעת חוק תקציב בטחון שכוללת תיקון הקובע כי איסור רכישת הרכיבים שהוטל על ZTE יישאר בתוקף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker