היורו בשיא של 15 חודשים מול הדולר לקראת החלטת הריבית באירופה

הדולר פרץ את רמת 85 ין בראשונה זה 6 חודשים; היורו בשיא של 11 חודשים מול המטבע היפני

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

היורו מתחזק מול הדולר לשיא של 15 חודשים לקראת החלטת הריבית של הבנק המרכזי של אירופה מחר, ואילו הין היפני נפל לשפל של יותר משישה חודשים מול הדולר, על רקע הציפיות כי הבנק המרכזי של יפן יחליט להזרים מזומנים נוספים לכלכלה. היורו מתחזק לשיא של כמעט 11 חודשים מול ין.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.4295 דולר ליורו, לאחר שמוקדם יותר כבר עלה לרמה של 1.4317 דולר ליורו - שערו הגבוה ביותר מאז אמצע ינואר 2010 - ומשלים בכך עלייה של כמעט 7% מתחילת השנה. מול הין היפני, מוסיף היורו 1.1% לרמה של 121.97 ין ליורו - רמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2010. הדולר מתחזק ב-0.4% מול הין לשער של 85.27 ין לדולר, וחצה בכך את רמת 85 ין בראשונה מאז ספטמבר.

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) צפוי להעלות מחר את הריבית משפל של 1% לרמה של 1.25%, לפי הערכות כל 57 הכלכלנים שהשתתפו בסקר של ספקית המידע הפיננסי בלומברג. "התחזקות היורו נובעת בעיקרה משיקולי ריבית", אמרה הכלכלנית הבכירה שרה הווין מבנק סטנדרד צ'רטרד, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "השווקים עוברים בהדרגה מתחזית המגלמת העלאת ריבית בפגישה מחר, לתחזית להעלאות ריבית נוספות בהמשך הדרך", הוסיפה.

היורו מתחזק היום גם על רקע נתוני מקרו שפורסמו היום בגרמניה, ואשר הצביעו על גידול חד מהצפוי של 2.4% בהזמנות מבתי חרושת בכלכלה הגדולה באירופה בחודש פברואר.

היחלשות הין מול מרבית המטבעות המרכזיים בעולם נרשמת על רקע הערכות כי הבנק המרכזי של יפן והממשלה יפגרו אחרי מרבית המדינות האחרות בצמצום התמריצים הכלכליים בשל מאמצי השיקום במדינה בעקבות רעש האדמה הקשה שפקד את המדינה בחודש שעבר. הבנק המרכזי של יפן, אשר החל היום בפגישה בת יומיים, צפוי להודיע על הזרמת כספים נוספים לכלכלה המקומית בניסיון לתמוך בהתאוששות.

דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker