לקראת העלאת הריבית מחר באירופה: הבורסות השלימו זינוק של 7% מהשפל של 2011

מניות הבנקים והקמעונות הובילו את העליות היום; הזמנות בתי חרושת בגרמניה זינקו פי 5 מהצפוי

נמרוד הלפרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע זינוק חד פי חמישה מהצפוי בהזמנות מבתי חרושת בגרמניה - הכלכלה הגדולה באירופה - ומכרז מוצלח למכירת אג"ח ממשלתיות של פורטוגל, ולקראת החלטת הריבית של הבנק המרכזי של אירופה מחר. מניות הבנקים והקמעונאות הובילו את העליות.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בעלייה של 0.6%; פאריס הוסיפה 0.2%. מדד יורו סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.2% והשלים בכך עלייה של 7.4% מהשפל של שנת 2011 שרשם ב-16 במארס.

מניות הבנקים רשמו עליות בעקבות הודעת קומרצבנק, הבנק השני בגודלו בגרמניה, על כוונתו לגייס הון כדי להשיב לממשלת גרמניה את כספי הסיוע שקיבל במהלך המשבר הפיננסי. אינטסה סאנפאולו, הבנק השני בגודלו באיטליה, אף הוא הודיע על כוונתו לגייס הון.

מדד סטוקס 50

עליות נרשמו במגזר הקמעונות לאחר שמרקס אנד ספנסר, קמעונית הבגדים הגדולה בבריטניה, דיווחה על מכירות רבעוניות גבוהות מהצפוי.

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) צפוי להעלות מחר את הריבית משפל של 1% לרמה של 1.25% - העלאת ריבית ראשונה זה קרוב לשלוש שנים - ולהפוך בכך לבנק המרכזי הגדול הראשון בעולם שמעלה ריבית מאז שקיעת הכלכלה העולמית במיתון בשנת 2008, לפי הערכות כל 57 הכלכלנים שהשתתפו בסקר של ספקית המידע הפיננסי בלומברג.

הזמנות מבתי חרושת בגרמניה גדלו בפברואר ב-2.4% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד הכלכלה של גרמניה. כלכלנים צפו גידול של 0.5%.

ממשלת פורטוגל מכרה היום אג"ח ממשלתיות בהיקף של כמיליארד יורו. המכרז משך תשואה של 5.902% לעומת תשואה של 4.331% במכז הקודם שנערך ב-16 במארס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker