קדאפי משתלט מחדש על מתקני הנפט: חייליו כבשו את עיר הנפט ברגה

שר הנפט של לוב: תפוקת הנפט נפלה בחדות; הוגשה בקשת סיוע לענקית הנפט האיטלקית Eni SpA

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

כוחותיו של שליט לוב מועמר קדאפי השתלטו היום על העיר ברגה שבמזרח המדינה, הנחשבת למעוז אסטרטגי בשל חשיבותה לתעשיית הנפט, ואילצו את כוחות המורדים לסגת תחת אש כבדה - כך הודיעו היום שלטונות לוב.

ממשלת לוב הודיעה היום כי "ברגה טוהרה מכנופיות חמושות". אובדן העיר, נמל הנפט שלה ובית הזיקוק הפועל בשטחה נחשב להפסד קשה עבור המורדים, שהפסידו היום גם את ראס לנוף, נמל נפט נוסף בעל חשיבות אסטרטגית בשל היותו בית הזיקוק הגדול במדינה.

תחנת הטלוויזיה הממשלתית של לוב קראה בסוף השבוע לעובדי תעשיית הנפט בלוב, שתפוקת הנפט שלה נפלה בשני שליש בעקבות המרד, לחזור לעבודה. "נמלי הנפט של לוב בטוחים כעת, לאחר שמעשי החבלה שהשפיעו על פעילותם הסתיימו, והם מחדשים בהדרגה את פעילותם", הודיעה הממשלה.

שר הנפט של לוב, שוקרי ראנם, אמר היום כי תפוקת הנפט של המדינה נפלה בחדות והוסיף כי לוב הגישה בקשת סיוע לענקית הנפט האיטלקית Eni SpA, בתקווה שתסייע לה להשתלט על שריפה שפרצה בבית הזיקוק בראס לנוף.

"יש שריפה גדולה למדי באחד ממתקני האחסון שלנו בראס לנוף, ואנחנו מנסים להשתלט עליה", אמר ראנם, "אנחנו מבקשים סיוע בכיבוי הדליקה. שוחחתי עם יו"ר Eni כדי לראות אם הם יוכלו לסייע לנו, משום שבית הזיקוק נמצא על חוף הים התיכון ומשפיע על הסביבה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker