דיווחים על היתוך חלקי בכור גרעיני שני ביפן; רמת הקרינה עולה

ממשלת יפן נאבקת לקרר את ליבות שני הכורים הגרעיניים של חברת טוקיו אלקטריק פאואר ■ מספר אנשים אושפזו בגלל חשיפה לקרינה, לפי דיווחים של מיניצ'י ניוז ביפן ■ דיווחים אחרים טענו כי יותר מ-100 אנשים נבדקו לחשיפה לקרינה ו-19 מהם אושרו כנפגעי חשיפה

דפנה מאור
דפנה מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כור גרעיני שני בקומפלקס פוקושימה ביפן איבד את מערכת קירור החירום שלו, ולפי דיווח אי-פי ארע בו היתוך חלקי. רמת הקרינה בסביבות הכור, מס' 3 בקומפלקס, רושמת עלייה. ממשלת יפן נאבקת לקרר את ליבות שני הכורים הגרעיניים של חברת טוקיו אלקטריק פאואר שנפגעו ביום שישי ברעידת האדמה. בכור מס' 1 התרחש פיצוץ בשבת שהרס את הגג ואת קירותיו. לאחר שהוזרמו לתוכו מי קירור לתוכו, הוא התקרר. מאוחר יותר שבקה מערכת הקירור של כור מס' 3.

מספר אנשים אושפזו בגלל חשיפה לקרינה, לפי דיווחים של מיניצ'י ניוז ביפן. דיווחים אחרים טענו כי יותר מ-100 אנשים נבדקו לחשיפה לקרינה ו-19 מהם אושרו כנפגעי חשיפה.

רעידת אדמה מהחזקות בהיסטוריה וגל צונאמי שבא מהאוקיינוס השקט בעקבותיה פגעו ביפן ביום שישי וגרמו נזק עצום לחיי אדם ולרכוש. עדי ראייה, תמונות וסרטים המחישו לכל העולם את המחזות האפוקליפטיים של גלי הצונאמי הסוחפים לים בתים, מכוניות וכבישים.

לאסון הכבד הצטרפה סכנה מוחשית ומיידית כשאחד מהכורים הגרעיניים המשמשים תחנות כוח ביפן עמד ביום שבת על סף התכה. מערכת הקירור של ליבת הכור נפגעה ברעידה, והוא החל לרתוח. לפי הערכת השלטונות נספו בארוע יותר מ-1,000 איש, אך מכיוון שמאות אלפים אחרים נעדרים, הפגיעה עשויה להיות גדולה הרבה יותר.

רשתות התקשורת ביפן נפגעו ברעידת האדמה, ומערכת הרכבות הושבתה כמעט כליל. מרכז הרעידה היה סמוך לעיר סנדאי בצפון מזרח יפן, המרוחקת 300 ק"מ מטוקיו והמרכז התעשייתי של יפן. גלי צונאמי פגעו גם בחוף המערבי של ארה"ב ובהוואי, וגרמו נזק לסירות באזור סנטה קרוז בקליפורניה. בשבת הוערך הנזק בעשרות מיליוני דולרים, במכת הצונאמי החזקה ביותר בחופי ארה"ב מאז 1964.

רעידת אדמה ביפן: תקלה חמורה נוספת פרצה בכור הגרעיני; תסמיני פגיעה רדיואקטיבית נתגלו אצל 9 נפגעים

בעקבות האסון ביפן: הונדה, טויוטה, ניסאן וסובארו הפסיקו את הייצור במפעליהן

הערכת RBC: " הנזק הכלכלי מרעידת האדמה ביפן עלול לעלות על 100 מיליארד דולר"

ישראלי בטוקיו: "האינטרנט עובד בצורה תקינה - יתר רשתות התקשורת קרסו"

חלקו של האינטרנט: "סוכני הנסיעות יעדכנו בפייסבוק סטאטוס הטיסות מיפן"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker