טסלה תובעת עובד לשעבר: "העביר מידע חסוי לגורמים חיצוניים ושיקר לתקשורת"

לטענת התביעה, מרטין טריפ, לשעבר טכנאי בטסלה, עשה זאת כנקמה על כך שהועבר לתפקיד אחר בחברה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילון מאסק
מנכ"ל ומייסד טסלה, אילון מאסקצילום: Bloomberg

טסלה, חברת המכוניות החשמליות של אילון מאסק, הגישה אתמול תביעה נגד עובד שלה לשעבר על כך שגנב ממנה באופן לא חוקי כמות גדולה של מידע חסוי.

החברה אמרה כי רק עכשיו היא מתחילה להבין את היקף הפעילות הבלתי חוקית שעשה, לכאורה, הטכנאי מרטין טריפ. התביעה טוענת כי טריפ "כבר הודה כי כתב תוכנה שפרצה למערכת ההפעלה של הייצור בטסלה (MOS) והעביר כמה ג'יגה-בייטים של מידע מהחברה לגופים חיצוניים". המידע הזה כולל עשרות תמונות וסרטונים חסויים של מערכות הייצור של טסלה , לפי התביעה. עוד טוענת טסלה כי טריפ כתב קוד שאפשר לו להעביר מדי פרק זמן קבוע מידע מטסלה לאנשים מחוץ לחברה.

מלבד זאת, טוענת התביעה כי טריפ נתן מידע מוטעה לתקשורת. "כך, למשל, טען טריפ כי במכוניות מסוימות ממודל 3 נעשה שימוש בסוללות מחוררות, כשמעולם לא היה שימוש בציוד מחורר בכלי רכב, סוללות או כל דבר אחר", נכתב בתביעה. "טריפ גם הפריז בכמות האמיתית והשווי של גרוטאות שטסלה מייצרת במהלך תהליך הייצור, ושיקר כשאמר שטסלה עיכבה הכנסת ציוד חדש למפעליה".

טסלה אמרה בתביעה שטריפ התלונן על כך שלא ניתן לו תפקיד בכיר יותר בחברה, התנהג בצורה תוקפנית כלפי עובדים אחרים והפריע לעבודתם. התביעה טוענת כי עשה את הדברים מתוך נקמה על כך שהעבירו אותו לתפקיד אחר בתוך החברה. מטסלה וטריפ לא נמסרו תגובות לדיווח ב-CNBC.

הדיווח מגיע יום לאחר ש-CNBC דיווחה כי מנכ"ל טסלה אילון מאסק שלח אימייל לעובדי החברה, ובו טען כי עובד ביצע "חבלה נרחבת ומזיקה" במכוון בחברה. לפי CNBC, זהו אותו עובד שנגדו מוגשת התביעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker